Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat URFA’DAKİ PARK BAHÇE BİTKİLERİNİN PEYZAJI ÇIKARILIYOR

URFA’DAKİ PARK BAHÇE BİTKİLERİNİN PEYZAJI ÇIKARILIYOR

Harran Üniversitesi Şanlıurfa’daki Park ve bahçelerde yer alan ağaç ve bitkilerin peyzaj ve botanik değerlerini tam olarak çıkarmak için çalışma başlattı.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2015 Salı 10:53
URFA’DAKİ PARK BAHÇE BİTKİLERİNİN PEYZAJI ÇIKARILIYOR


Harran Üniversitesi Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Akan, park ve bahçe bitkilerini Şanlıurfa’ya uyumu konusunda çalışmalar başlattı..
15 yıl önce baskısı yapılmış olan "Şanlıurfa’nın egzotik ağaç ve canlıları" isimli kitabında yazarı olan Prof. Dr. Hasan Akan; “Birinci baskısı hem az sayıda hem de istenilen kalitede bastırılamadık. Mevcut çalışmalarımız kitabımızın ikinci baskısı şeklide olacak. Bu çalışmaları yüksek lisans öğrencisi Mehmet Aslan ile birlikte yapıyoruz. Her hafta sonu yaptığımız çalışmalarla bitkilerin peyzaj ve botanik değerlerini mercek altına alıyoruz” dedi.


Özellikle bugünlerde sonbaharın kızıl renkteki zarif ve dekoratif bitkilerini fotoğrafladıklarını söyleyen Prof Akan; “Park ve Bahçe bitkileri konusunda Şanlıurfa belediyesinin park bahçe müdürlüğünün yeşillendirme ve peyzaj çalışmalarını takdirle karşıladım. Gerçekten emek verilerek yapılmış çalışmalar olduğunu gördüm. Ama bununla yetinilmemeli. Biz de Üniversite olarak olarak daha bilinçli çalışmalar için Belediyemizle koordineli çalışmalar yapabiliriz. Bu koordineli ve birlikte çalışmalarla, ağaç ve yeşilin önemini şehrimize tam olarak benimsetebiliriz. Harran Üniversitesi Botanik Anabilim Dalı olarak üzerimize düşen bir görev olursa, belediyemizle ve diğer ilgili kurumlara bilgi ve tecrübemizi paylaşmaya hazırız. Panel, sempozyum ve kamuoyu bilinçlendirmesi ile şehrimizi peyzaj ve botanik konusunda daha da duyarlı hale getirmeliyiz" diye konuştu.
Harran Üniversitesi Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Akan, yaptığı çalışmaların tamamladığında kitap haline getirmeyi planlıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com