Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Urfa'daki Özel Hastaneler zor durumda

Urfa'daki Özel Hastaneler zor durumda

Özel Hastanelerin dosya incelenmesi Ankara Kocatepe SGK ‘ya verilmesinden sonra dönem sonu %25 kesinti özel hastaneleri zor duruma soktu.

Giriş Tarihi: 9 Şubat 2015 Pazartesi 14:10
Urfa'daki Özel Hastaneler zor durumda


Şanlıurfa’nın  özel Tıp Merkezlerinde yapılan usulsüzlükler üzerinden tüm özel teşebüsleri incelemeye alan SGK, Şanlıurfa’daki özel hastaneleri Tıp Merkezleriyle aynı muameleyi tabii tutarak batırmaya çalışıldığı iddia edildi.


SGK TIP MERKEZLERİ İLE HASTANELERİ AYNI KEFEYE KOYDU
2014 Ocak ayından itibaren Tıp Merkezleriyle birlikte Özel Hastanelerinde dosya incelenmesi Ankara Kocatepe SGK ‘ya verilmiş olup yolsuzluk yapan Tıp Merkezleriyle düzgün iş yapan Özel Hastaneler aynı kefeye konulmaktadır.


KESİNTİLER FERDİ GİRİŞİMLER BATIRILMYA ÇALIŞILIYOR
SGK Şanlıurfa’da sağlık alanında yapılan bireysel yatırımları hedef aldığını iddia eden sağlık alanında yatırım yapan girişimciler; “Özel Hastaneler dönem sonu %25 kesinti yapmaya odaklanmış komisyonla karşı karşıya gelmiş ve yasal işleme başvurulduğunda ise bu kesintinin %15 ‘e çekilmektedir.%15 kesinti Özel Hastaneler açısından çok büyük bir yüzde olup büyük zincir olmayan hastaneler dışında tüm Özel Hastaneleri batırmak için yeterlidir” diye konuştular.


DİYARBAKIR ÖRNEĞİ UYGULANIYOR
2 yıl önce Diyarbakırda uygulanan bu strateji sonucu Diyarbakırda bulunan Tıp Merkezlerinin yanı sıra birçok düzgün Özel Hastanede büyük zincir hastanelere peşkeş çekercesine devredildiğini söyleyen  yetkililer; “Diayrbakır’da binlerce kişi işsiz kaldı Şuanda yerli sermaye gözünde bakılan Şanlıurfa daki Özel Hastaneler de kısa süre içerisinde büyük zincir hastanelere yok denilecek paralara peşkeş çekercesine devredilmek üzere ve bununla birlikte Şanlıurfa’da da binlerce kişi işsiz kalacak” dediler.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com