Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa'daki Muhtarların Çanakkale çıkarması

Urfa'daki Muhtarların Çanakkale çıkarması

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin tahsis etti otobüslerle merkez muhtarlar 18 mart çanakkale kurtuluşu kapsamında çanakkale'ye bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Giriş Tarihi: 24 Mart 2016 Perşembe 12:05
Urfa'daki Muhtarların Çanakkale çıkarması

Şanlıurfa Büyükşehir merkez mahalle muhtarları ile 18 mart çanakkale törenlerine katılan muhtarlar dernek başkanı Halil Haktankaçmaz Burada bir açıklama yaptı. Haktankaçmaz şunları kaydetti, Çanakkale destanı dünyada eşi olmayan çok büyük ve çok anlamlı bir destandır. Türk tarihi adına da yazılan en önemli destandır. 101 yıl önce tüm imkansızlıklara karşın dünyanın en güçlü ordularına diz çöktüren, Çanakkale geçilmez dedirten o kahramanlar sayesinde bugün Türkiye Cumhuriyeti vardır. O gün, o kahramanların kanlarıyla, canlarıyla yazmış oldukları bu destanı gelecek nesillere çok iyi anlatmalıyız.

Haktankaçmaz`ın devam eden açıklamasında Seyit Onbaşının 270 kg mermiyi annesinden öğrendiği dua ile ”La havle vela kuvvete , dedikten sonra ellerini yere vurarak kaldırıp topa mermiyi sürmesi , istila ettiği memleketin üzüm bağından kopardığı üzümün parasını üzüm dalına asan askerin inancın eksiksiz olması Ceddimizin ne kadar imanlı inançlı olduklarını Bu vatan topraklarında doğmuş yaşamış her Türk'ün dilinde gönlünde derin duygular yaşatan: 'Çanakkale içinde vurdular beni/Ölmeden mezara koydular beni dizelerini 57 taburun orada muhtarlarımla beraber söyleyip hem ağladık. .Nasıl ağlamışsak yüzbinlerce genç fidan vatan uğruna mücadele etmiş.Kimi canından olmuştu kimi sakat kalmıştı.Ama şehitlik ve gazilik rütbesinin onuru her şeyden kutsal sayılmıştı. Haktankaçmaz son olarak ,Türk vatanının ve milletinin ebedî varlığı ile devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, 18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle şükran ve rahmetle anıyoruz. dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com