Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa'daki Metruk evler tinercilerin mekanı haline geldi

Urfa'daki Metruk evler tinercilerin mekanı haline geldi

Şanlıurfa Harran Kapı Caddesi, Kale Arkası ve Tepe mahallesindeki yıkılmayı bekleyen metruk evler, tinercilerin mekanı haline geldi.

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2015 Salı 12:35
Urfa'daki Metruk evler tinercilerin mekanı haline geldi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin yapılacak olan 763 proje arasında bulunan  “Urfa Kalesi Ve Kale Eteği Turizme Kazandırma Projesi”  kapsamında  bölgede bulunan evler bu amaçla boşatıldı. Boşaltılan bu evler şimdi tinercilerin mekanı haline geldi.


Gece tinercilerin kaldığı yer haline gelen bu metruk evlerden dolayı, Tepe mahallesinde oturan mahalle sakinleri, bu durumdan oldukça rahatsız olduklarını belirttiler.

Mahallede berberlik yapan Ali B. Adlı vatandaş, “Bu metruk evlerde kalan tinerciler etrafa rahatsızlık veriyorlar. Bununla beraber bu evlerde esrar içiliyor ve satışı da yapılıyor. Biz polisi aradık, polis geldi. Bu evlere baskın yaptığı hald,e polislerin gitmesinden sonra tekrar bu metruk evler tinercilerle doldu.” dedi.
 

Gece saatlerinde bu evlerin yanından geçmekten korkan mahalle sakinleri, biran önce bu evlerin yıkılıp projede belirtilen şekle dönüştürülmesini istiyor.(Mustafa GÜL-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Düğün magandaları bu kez damadı vurdu, damat öldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com