Advert
Advert
Advert

Urfa'daki Kurumlar Uyuşturucuyla mücadele için bir araya geldiler

Şanlıurfa İl Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu Üyeleri 26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü dolayısıyla bir araya gelerek çeşitli etkinliklerle mücadele için dikkat çektiler.

Urfa'daki Kurumlar Uyuşturucuyla mücadele  için bir araya geldiler
Urfa'daki Kurumlar Uyuşturucuyla mücadele  için bir araya geldiler admin

 ‘‘26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" Neredeyse tüm dünya ülkelerinde uyuşturucu kullanma alışkanlığında her geçen gün artış olması ve akabinde hem fiziksel hem de ruhsal sağlık açısından oldukça tehlikeli bir durumla karşı karşıya olunduğundan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 1987 yılında alınan kararla, uyuşturucusuz temiz bir toplum hedefine ulaşma ve uluslararası alanda eylem ve işbirliğini güçlendirme konusundaki kararlığını vurgulamak amacıyla, 26 Haziran tarihini “Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü” olarak belirledi. 
    Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve Şanlıurfa ilimizde de en önemli halk sağlığı sorunlarından birisi madde bağımlılığıdır. Sadece madde kullanan kişiyi değil aynı zamanda yakın çevresini, dolayısı ile toplumu ilgilendiren bir sağlık sorunudur. 
     Bu bağlamda toplumu bilinçlendirmek için “26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü” kapsamında ilimizde çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Şanlıurfa İl Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu Üyeleri: Şanlıurfa Halk Sağlığı Müdürlüğü, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, İl Jandarma Komutanlığı, İl Müftülüğü, Harran Üniversitesi, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Eyyübiye Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Haliliye Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şube Başkanlığı ile birlikte İlimiz Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde stantlar kurulmuştur. Stantlarda gençlere ve ebeveynlerine bilgilendirme yapılmış, madde bağımlısı yakınları başvuracakları kurumlar konusunda bilinçlendirilmiş, halka broşür, kitap, tşört ve şapka dağıtımı yapıldı.

26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu