Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa'daki Eczacılardan Senegal'e 'Kurban'

Urfa'daki Eczacılardan Senegal'e 'Kurban'

Şanlıurfa Kimse Yok Mu Derneği gönüllülerinden oluşan bir grup Eczacı, bu sene kurban bayramında Senegal’de kurban kesecekler.

Giriş Tarihi: 6 Ekim 2013 Pazar 15:30
Urfa'daki Eczacılardan Senegal'e 'Kurban'


Her yıl dünyanın değişik ülkelerinde kurban faaliyetlerini sürdüren KİMSE YOK MU bu yıl da Türkiye’de 81 ilde, Dünyada 100’ü aşkın ülkede 300 bin ihtiyaç sahibi aileye kurban sevinci yaşatmaya hazırlanıyor. Şanlıurfa’da 2000 aileyi sevindirmeyi hedefleyen Şanlıurfa KİMSE YOK Mu gönüllülerinden oluşan eczacılar Senegal’de kurban kesecekler.
Şanlıurfa Kimse Yok Mu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Eczacı Mehmet Hakan IŞIKYILDIZ “Her yıl değişik ülkelere giderek dağıttığımız kurban etlerini alan insanların mutluluğunu anlatmak mümkün değil. Senede bir sefer et görebilen, kurbanın kulağını kapmak için kavga eden çocukları görünce halimize binlerce şükrediyor ve bu kurban hizmetini gücümüzün yettiği her yere ulaştırmayı kendimize vazife addediyoruz.”dedi.
Kurban kesim ve dağıtım işinin ülkemizin imkânlarına sahip olmayan ülkelerde çok zor olduğunu dile getiren IŞIKYILDIZ. “Orada Türk okullarındaki öğretmen, veli ve öğrenciler bize yardım ediyorlar.3-5 kişi ile yapılacak şeyler değil, buradan daha çok gönüllünün gitmesi ve bu faaliyete katkı sağlaması lazım” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Son Dakika! İbrahim Ayhan Gözaltına alındı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com