Advert
Advert
Advert

Urfa’daki çiftçilere ÇKS uyarısı

TZOB Harran Ziraat Odası Başkanı Mahmut Özyavuz, 2017 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularının 30 Haziran’da dolacağını hatırlatarak, çiftçilerin kayıtlarını son güne bırakmamalarını istedi.

Urfa’daki çiftçilere ÇKS uyarısı
Urfa’daki çiftçilere ÇKS uyarısı admin

Harran ZMO Başkanı Özyavuz, konuya ilişkin açıklamasında,  çiftçi kayıt sisteminin, çiftçilerin tarımda izleyecekleri yolları belirleyen ve tarımsal politikalarının belirlenmesinde çiftçilerin her türlü tarımsal faaliyetleri kayıt altına alan sistem olduğunu anımsattı. Özyavuz, çiftçi kayıt sisteminin her yıl devlet destekleme ödemelerinin denetlenmesinde, izlenmesinde raporlanıp sorgulanmasında önemli bir veri tabanını oluşturduğunu söyledi.

ÇKS BİLGİLERİNİ GÜNCELLESİNLER

Bu sistem sayesinde, çiftçilere ait her türlü tarımsal faaliyetlere ilişkin bilgilerin Tarım Bakanlığı tarafından oluşturulan merkezi bir veri tabanında toplandığına dikkati çeken Başkan Özyavuz, “Doğru bir tarım politikası oluşturmak ve ÇKS ye kayıtlı çiftçilerin her türlü faaliyetlerine kolaylıkla ulaşabilmek için oluşturulmuş bir sistem olan ÇKS, çiftçilerimizin destekleme ödemelerinden de adaletli bir şekilde faydalanmalarını sağlamaktadır” dedi. Harran Ziraat Odası Başkanı Özyavuz, devlet destekleme ödemeleri, Tarım Kredi Kooperatiflerince verilen düşük faizli krediler ile devlet tarafından sağlanan sigorta primi desteklerinden yararlanılabilmesi için çiftçilerin ÇKS ‘ye kayıt olması, kayıtlı olan çiftçilerin ise ÇKS bilgilerini güncellemelerine özen göstermeleri gerektiğini kaydetti.

SON BAŞVURU SÜRESİ 30 HAZİRAN

Özyavuz, 2017yılı için kayıtların 30 Haziran’da sona ereceğini belirterek, çiftçilerin bu işlemleri son gün sıkışıklığına meydan vermeden tamamlamalarını istedi. Başkan Özyavuz, çiftçilerin Ziraat Odalarından alacakları çifti belgesi ve istenen diğer evraklarla İl ve İlçelerdeki Tarım Müdürlüklerine başvurabildiklerini sözlerine ekledi.
(Ruhaajans)

ÇKS uyarısı ÇKS nedir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle