Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Urfa'daki Bediüzzaman mevlidine davet!

Urfa'daki Bediüzzaman mevlidine davet!

Bediüzzaman Şanlıurfa’da anılacak Ömrünü İslam’a adamış, hayatının çoğu kısmını zindanlarda ve sürgünlerde geçiren Büyük İslâm âlimi Bediüzzaman Said Nursi, vefatını 56'ncı yılında Şanlıurfa’da sevenleri tarafından anılacak.

Giriş Tarihi: 24 Haziran 2016 Cuma 16:13
Urfa'daki Bediüzzaman mevlidine davet!

 


Vefatının 56’ncı yılı münasebetiyle Bediüzzaman Said Nursi ve ahirete irtihal etmiş Nur Talebelerinin ruhlarına bağışlanmak üzere Ramazan’ın 26’ıncı gecesine rastlayan 30 Haziran 2016 Perşembe akşamı yatsı namazından sonra Şanlıurfa Dergâh Camii’nde Mevlid-İ Şerif ve hatim okunacak.

Risale-i Nur Külliyatı adını verdiği ve 130 parçadan meydana gelen Kur’an tefsirlerinin müellifi, mütefekkir ve büyük İslâm âlimi Bediüzzaman Said Nursi, Hicri 25 Ramazan 1379 (23 Mart 1960) yılında Şanlıurfa’da misafir bulunduğu İpek Palas Otelinin 27 numaralı odasında 53 yıl önce vefat etmişti.

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin vefatından bugüne kadar her yıl düzenlenen Mevlid-i Şerif, Ramazan’ın 26. Gecesine rastlayan 30 Haziran 2016 Perşembe akşamı yatsı namazından sonra Hz. İbrahim (A.S)’ın doğduğu makam ve Bediüzzaman hazretlerinin ilk defnedildiği yer olan Dergâh Camii’nde okunacak.

Türkiye ve dünyanın dört bir yanından sevenlerinin ve okurlarının da katılacağı Mevlid-i Şerife Bediüzzaman Hazretlerinin hayatta olan talebelerinin de katılması bekleniyor.

Şanlıurfalıların ev sahipliğini yaptığı ve 56 yıldır aralıksız devam eden Mevlid ile ilgili şehrin belli yerlerine ilanlar asılarak davetler yapıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com