Advert
Advert
Advert

Urfa'daki bağımsız adayların yerleri belli oldu

7 Haziran seçimlerinde Şanlıurfa’dan seçime girecek bağımsız milletvekili adaylarının oy pusulasındaki yerleri belli oldu.

Urfa'daki bağımsız adayların yerleri belli oldu
Urfa'daki bağımsız adayların yerleri belli oldu

Önümüzdeki 7 Haziran seçimlerinde Şanlıurfa’dan seçime girecek bağımsız milletvekili adaylarının oy pusulasındaki yerleri belli oldu.  Bağımsız adayların seçimlerde oy pusulasındaki sıralarının belirlenmesi için Şanlıurfa Adliyesinde kura çekimi yapıldı.Adaylardan İsa yaldız ile İbrahim Halil Göğüş kura çekimine katılmadı.

Adliyeye gelen bağımsız milletvekili adayları birbirilerine başarı diledi. Seçim pusulasında halkın daha rahat oy kullanabilmesi için pusulada bağımsız adayların fotoğrafının olması talebinde bulunan bağımsız milletvekili adayları, YSK’ya dilekçe ile başvuru yaptı.

Çekilen kura sonucu, yedi bağımsız adayın sıralaması şöyle oluştu: 1’inci sırada İsa Yaldız, 2’inci sırada Mehmet Nedim Öbek, 3’üncü sırada Mustafa Göktaş, 4’üncü sırada İbrahim Eskin, 5’inci sırada Mehmet Yavuz, 6’ncı sırada İbrahim Halil Göğüş, 7’nci sırada Fatih Mehmet Bucak yer aldı.

Çıkışta kısa bir açıklama yapan Hür Dava Partisi'nin (HÜDA PAR) desteklediği bağımsız milletvekili adayı Mehmet Yavuz, “Bize beşinci sıra çıktı. Bu kura çekimi hem Urfa’mıza hem de tüm Türkiye’ye hayırlara vesile olmasını diliyorum. Dileğimiz bu seçim süreci tatlı bir maratona dönüşsün. Çok fazla yıpratıcı bir durum olmadan insani eylemler içerisinde geçsin. Diğer tüm adaylara özellikle başarılar dilediğimi de belirtmek istiyorum.” diye konuştu. (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı