Advert
Advert
Advert

Urfa'daki Atıl binalar için belediyeler girişimde bulunacaklar mı?

Şanlıurfa'nın merkezinde çok sayıda kamu kurum binaları atıl durumda. bununla birlikte bu binalar için merkez belediyelerin nasıl bir adım atacağı merak konusu oldu! Urfa'daki Atıl binalar için belediyeler girişimde bulunacaklar mı?

Urfa'daki Atıl binalar için belediyeler girişimde bulunacaklar mı?
Urfa'daki Atıl binalar için belediyeler girişimde bulunacaklar mı? admin

 

(Ş.URFA-RHA) – Yerel yönetimler kurumsallaşma çalışmalarını bir türlü tamamlayamadı. Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa’da 27 terk edilmiş atıl kamu binası bulunuyor. Bir türlü değerlendirilmeyen binalara hale çözüm bulunmazken yer sorunu yaşayan belediyelerin devreye girmemesi kafalarda soru işareti bırakmaya devam ediyor.

ADAM AKILLI BELEDİYE BİNALARI OLUŞTURULAMADI
 

İlçe belediyelerin bina sorunu hala devam ediyor. Haliliye, Büyükşehir ve Eyyübiye Belediyeleri’nin derli ve toplu binaları bir türlü oluşturulamadı. Yüz binlerce liralık kira bedelleri ödeyen belediyeler, atıl durumda bulunan kamu binalarına yönelik ne zaman girişimde bulunacakları merakla bekleniyor.

FAHİŞ KİRA BEDELLERİ ALINIYOR İDDİASI

Özel kuruluşlara ait binaları kiralayan belediyeler, her ay ve yıl, fahiş fiyatlarla kira bedeli ödemeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, yeni binanın yer çalışmalarına yönelik çalışmalarını sürdürürken Haliliye Belediyesi’nde herhangi bir hareketlilik bulunmuyor. Eyyübiye Belediyesi’nde de yeni binanın yeri ile ilgili çalışmalar sürüyor.

ÖZEL HASTANELERİN BELİRSİZLİĞİ SÜRÜYOR

Eski Doğum Hastanesi, Haliliye İlçesinde bulunan Harran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Özel hastanelerden Edessa ve Ursu Hastanesi, eski müze yeri ve diğer atıl durumda binalar ile ilgili bir komisyon oluşturulacak mı?

urfada atıl binalar urfada atıl binalar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle