Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa'daki 2 kaymakamda ihraç edildi

Urfa'daki 2 kaymakamda ihraç edildi

Bu gece Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Kanun hükmünde kararname kamuda depreme neden oldu

Giriş Tarihi: 2 Eylül 2016 Cuma 08:58
Urfa'daki 2 kaymakamda ihraç edildi

672 ve 673 isimli ihraçları içeren Kanun hükmünde kararname ile şu an tutuklu olan Birecik ilçe kaymakamı Deniz Zeyrek ile yine tutuklu olan Viranşehir Kaymakamı Huzeyfe Citer tamamen meslekten ihraç edildiler.

Yeni KHK ile ihraç edilenler hiç bir şekide bir daha kamu görevine dönemeyecekler.

"Bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemeyecekler"

KHK’nın birinci fıkrası gereğince kamu görevinden, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden, Jandarma Genel Komutanlığı'ndan ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan çıkarılan kişilerin, mahkumiyet kararı aranmaksızın, rütbe ve/veya memuriyetleri alındığı ve bu kişilerin görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmeyecekleri, bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemeyecekleri, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemeyecekleri, bunların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılacağı bildirildi.

Bu kişilerin silah ruhsatları, gemi adamlığına ilişkin belgelerinin ve pilot lisanslarının iptal edileceği ve bu kişilerin oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından 15 gün içinde tahliye edileceği belirtildi.

Bu kişiler özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olamayacak ve haklarında ilgili bakanlık ve kurumlarca ilgili pasaport birimine derhal bildirimde bulunulacak, ayrıca bu bildirim üzerine ilgili pasaport birimlerince pasaportları iptal edilecek. Kamu görevinden çıkarılanlar, varsa uhdelerinde taşımış oldukları büyükelçi, vali gibi unvanları ve müsteşar, kaymakam ve benzeri meslek adlarını ve sıfatlarını kullanamazlar ve bu unvan, sıfat ve meslek adlarına bağlı olarak sağlanan haklardan yararlanamayacak. Kamu ile ilişkisi kesilenler arasında, 24 merkez valisi de yer alıyor.

www.balikligol.com 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com