Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa'da YPG'ye kimse katılmadı

Urfa'da YPG'ye kimse katılmadı

Şanlıurfa Valiliği;"300 Kişi Urfa Sınırı Geçip YPG'ye Katıldı" haberlerinin yalan olduğunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 16 Temmuz 2014 Çarşamba 14:08
Urfa'da YPG'ye kimse katılmadı

Şanlıurfa valiliği Basın ve Halkla İlişkiler biriminde yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi;

"14-16 Temmuz 2014 tarihleri arasında, bazı basın yayın organlarında “Şanlıurfa- Birecik ilçesi Çiçekalan Köyü bölgesinde bazı siyasi parti ve STK’ların organize etmesiyle kurulan çadırlardan, 14 Temmuz 2014 tarihinde, 1500 kişinin katılımıyla Birecik- Eşme köyü istikametine yürüyüş yapıldığı, daha sonra aynı bölgeden 300-800 kişilik bir grubun sınır tellerini kesmek suretiyle Suriye tarafına geçip YPG’ye katıldığı” yönünde haberler yer almıştır.

Söz konusu tarihte, Çiçekalan ve Eşme köyleri bölgesinde Hudut Birlikleri tarafından hudut hattında alınan emniyet tedbirleri arttırılmış, bölgede çıkabilecek toplumsal olaylara müdahale etmek maksadıyla da Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı ve Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğünden yeteri kadar kuvvet görevlendirilmek suretiyle gerekli bütün emniyet tedbirleri alınmıştır. Bahse konu bölgeden iddia edildiği şekilde Suriye tarafına herhangi bir geçiş olmamıştır. Ayrıca hudut hattı ile kesildiği iddia edilen tel engeli arasında mayınlı saha bulunduğundan belirtilen miktarlardaki bir grubun Suriye’ye geçmesi mümkün değildir.

Türkiye-Suriye kara sınırının Şanlıurfa ilinden geçen bölümünde alınan emniyet tedbirlerine aralıksız devam edilmektedir."

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

28 ŞUBAT’TA KALDIRILAN YUMRUK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com