Advert
Advert
Advert

Urfa'da Yıkım Gerginliği, 10 Yaralı

Şanlıurfa'da Eyyübiye belediye tarafından yıkım kararı çıkarılan yapıların yıkımı sırasında olaylar çıktı.

Urfa'da Yıkım Gerginliği, 10 Yaralı
Urfa'da Yıkım Gerginliği, 10 Yaralı


Şanlıurfa'da Eyyubiye ilçesi'ne bağlı Osmanlı Mahallesinde seçim döneminde yapılan gecekondular bu sabah Şanlıurfa belediyesine bağlı yıkım ekipleri Çevik kuvvet polisleri eşliğinde Osmanlı Mahallesinde yıkıma engel olmak isteyen gecekondu sahipleri ile yıkım ekipleri arasındaki gerginliğe polis müdahale etti. Şanlıurfa'nın Eyyubiye ilçesi Osmanlı Mahallesinde 20 ev ve işyerlerinin yıkımı sırasında ev sahipleri ile yıkım ekipleri arasında gerginlik yaşandı.Polisin biber gazı ve sopalarla müdahalesi sonucu 10 kişi yaralandı.

Yıkıma gelen bir şirketin güvenlik görevlileri ile gecekondu sakinleri arasında çıkan taşlı sopalı kavgada 1"i polis 10 kişi yaralandı.

Kaçak yapıların sahipleri, yıkım ekipleri ile güvenlik güçlerine taşlarla saldırdı. Güvenlik güçleri de biber gazıyla müdahale etti. Bölgeye takviye polis ekipleri sevk edildi.

Sabahın erken saatlerinde yıkım için gelen Şanlıurfa belediyesine  ait iş makinelerinin geçişine gecekondu sakinleri izin vermedi. ev ve işyerleri  önünde bekleyen mahalle sakinleri, yıkıma gelen ekiplere izin vermedi.

Uzun süren görüşmelerin ardından yıkım ekipleri, gecekondu bölgesine girmek istedi. Sözlü tartışmayla başlayan kavga bir süre sonra yerini taşlı, sopalı saldırıya bıraktı. Şirketin güvenlik görevlileriyle mahalle sakinleri birbirlerine taş ve sopalarla saldırdı. Aldığı darbeler nedeniyle başından ve çeşitli yerlerinden yaralanan 10 kişi yaralandı.

Yıkıma gelen şahısları geri püskürten mahalleli daha sonra şahısları kovalamaya başladı. Hızını alamayan mahalleli yol kenarında bulunan iş makinesini taşlayıp, camlarını kırdı. Mahalle sakinleri, ayrıca eline geçirdikleri taşları sağa sola rastgele savurması sonucu bazı araçlara da hasar verdi.


Haber:Ömer Dodanlı/Urfagaphaber.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır