Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Urfa’da yeni ufuklar arayışı

Urfa’da yeni ufuklar arayışı

Harran üniversitesi bahar şenliklerinin 2. Gününde “ Harran üniversitesi konservatuarı ile Urfa’da yeni ufuklar” konulu panel düzenlendi.

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2013 Cumartesi 10:12
Urfa’da yeni ufuklar arayışı


Şair Nabi kültür merkezindeki panele Harran üniversitesi rektörü Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu, Egitim Fakültesi Dekanı Hasan Hüseyin Tunç bilek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Selami Yıldız. Akademisyenler, müzik sevenler, Araştırmacılar ve Öğrenciler katıldılar.
Moderatörlüğünü üniversitemiz akademisyenlerinden Doç.Dr. Ozan Bilen’in Yaptığı müzik paneline Prof.Dr. Şehvar Beşiroğlu, Öğr. Gör. Mehmet Bitmez, Osman Güzelgöz,,Abuzer Akbıyık konuşmacı olarak katıldılar.
Prof.Dr İbrahim Halil mutlu panelde yaptığı konuşmada Urfalıların konservatuarı çok istedikleri ve üniversite olarak bunu izinlerinin alınması noktasında çok uğraş sarf ettiklerini ama Urfalıların buna sahip çıkmadıklarını söyledi.
Konservatuarın gelişmesi noktasında Urfalılardan yardım isteyen rektör mutlu hoca sayısının yetersiz olduğundan yakındı.
Yapılan panelde Urfa Müziğinin tarihi, gelişim süreci, yetişen sanatçılardan örnekler sergilenirken Öğr. Görevlisi Mehmet bitmezin “Urfa müziği derlemelerinde çok hatalar ve eksiklikler var, incelemelerde Arap coğrafyasını bu işten uzak tutamazsınız “dedi.
Yapılan panel Öğr. Gör. Mehmet bitmez’in ud resitali ve katılımcılar plaket takdimi ile sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliği harekete geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com