Reklamı Geç
Advert
Advert

Urfa’da yeni ufuklar arayışı

Harran üniversitesi bahar şenliklerinin 2. Gününde “ Harran üniversitesi konservatuarı ile Urfa’da yeni ufuklar” konulu panel düzenlendi.

Urfa’da yeni ufuklar arayışı
Urfa’da yeni ufuklar arayışı


Şair Nabi kültür merkezindeki panele Harran üniversitesi rektörü Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu, Egitim Fakültesi Dekanı Hasan Hüseyin Tunç bilek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Selami Yıldız. Akademisyenler, müzik sevenler, Araştırmacılar ve Öğrenciler katıldılar.
Moderatörlüğünü üniversitemiz akademisyenlerinden Doç.Dr. Ozan Bilen’in Yaptığı müzik paneline Prof.Dr. Şehvar Beşiroğlu, Öğr. Gör. Mehmet Bitmez, Osman Güzelgöz,,Abuzer Akbıyık konuşmacı olarak katıldılar.
Prof.Dr İbrahim Halil mutlu panelde yaptığı konuşmada Urfalıların konservatuarı çok istedikleri ve üniversite olarak bunu izinlerinin alınması noktasında çok uğraş sarf ettiklerini ama Urfalıların buna sahip çıkmadıklarını söyledi.
Konservatuarın gelişmesi noktasında Urfalılardan yardım isteyen rektör mutlu hoca sayısının yetersiz olduğundan yakındı.
Yapılan panelde Urfa Müziğinin tarihi, gelişim süreci, yetişen sanatçılardan örnekler sergilenirken Öğr. Görevlisi Mehmet bitmezin “Urfa müziği derlemelerinde çok hatalar ve eksiklikler var, incelemelerde Arap coğrafyasını bu işten uzak tutamazsınız “dedi.
Yapılan panel Öğr. Gör. Mehmet bitmez’in ud resitali ve katılımcılar plaket takdimi ile sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emniyet 9103 kişiyi açığa aldı | işte isim isim açığa alınan polisler
Emniyet 9103 kişiyi açığa aldı | işte isim isim açığa alınan polisler
Son Dakika haberi!  Binlerce polis açığa alındı
Son Dakika haberi! Binlerce polis açığa alındı