Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa’da Yapı Denetim Sistemi Masaya Yatırıldı

Urfa’da Yapı Denetim Sistemi Masaya Yatırıldı

Şanlıurfa İnşaat Mühendisleri Odası’nda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Yapı Denetim Şube Müdürlüğü teknik ekibi ile birlikte “Yapı Denetim Sistemi” konulu seminer düzenlendi.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2013 Cuma 14:25
Urfa’da Yapı Denetim Sistemi Masaya Yatırıldı

Mimar Serdar ÖZDEMİR’ in sunumuyla gerçekleşen seminere İMO Yönetim kurulu Bşk. Zeki YILDIRIM, İMO Yönetim Kurulu Üyeleri Ruken OKYAY ÇİÇEK, Kemal YAZAR, Didar KARAHAN, Gürkan BALTACI, Çevre ve Şehircilik İl Md. M.Can HALLAÇ, Yapı Denetim Şb. Md. İsmail IŞIKDAĞ, İl Md. Yrd. Azmi ASOĞLU, Yapı Denetim Şb. Teknik Personelleri Mimar Bekir BAYRAKTAR, İnş.Müh. Ali Bekir GÜL ve ilimizde faaliyet gösteren çok sayıda yapı denetim firması ve Laboratuvar temsilcileri katıldı.

Seminerde;Yapı Denetim Kanunu, Yapı denetim  Uygulama Yönetmeliği, Şanlıurfa’ da Yapı denetimi ve uygulamadaki sıkıntılar, Bürokratik sıkıntılar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Çalışmada uygulamadaki sıkıntılarla ilgili ortak çözüm önerileri deklere edildi.

Seminer sonrasında Çevre ve Şehircilik İl Md. M.Can HALLAÇ ve İMO Yön. Krl. Bşk. Zeki YILDIRIM yaptıkları ortak açıklamada; Sağlıklı bir yapı denetiminin güvenli ve konforlu yarınlar inşa etmek anlamına geldiğini, yapı denetiminin kamu yararı gözetilerek yapılması gerektiği ve yapı denetiminin teknik sorumluluğunun yanında ahlaki sorumluluğunun da olduğunu vurguladılar.

Ayrıca Yapı denetim sisteminin ayaklarını oluşturan tüm bileşenlerin aynı sorumlulukla hareket etmesi gerektiği ve sorumluluğunu tam olarak yerine getirmeyenlerin Yapı Denetim Kanununda belirlenen ağır cezai  müeyyidelere maruz kalacağı da hatırlatıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com