Advert
Advert
Advert

Urfa'da Vatandaşların Kadın ve Doğum Hastanesi tepkisi

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde vatandaşların Kadın ve Doğum Hastanesi’nin taşınmasına yönelik tepkisi gittikçe büyüyor.

Urfa'da Vatandaşların Kadın ve Doğum Hastanesi tepkisi
Urfa'da Vatandaşların Kadın ve Doğum Hastanesi tepkisi

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde vatandaşların Kadın ve Doğum Hastanesi’nin taşınmasına yönelik tepkisi gittikçe büyüyor.

Şanlıurfa’nın merkez ilçesi olan Haliliye ilçesi sınırlarında yer alan Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi 4 ay önce olan Eyyübiye İlçesine taşındı. Hastanenin taşındığından haberdar olmayan özellikle de kırsalda ikamet eden vatandaşlar hastane önünde geldiğinde kapıya konulan ‘DUR’ yazısıyla karşılaşıyor. Bu durum üzerine aracı olanlar yeni hastaneye giderken olmayanlar da hastane kapısından dönüyor.

Vatandaşlar tepkili

Bağlarbaşı Mahallesinde ikamet eden vatandaşlar ise, doğum hastanesinin taşınmasına tepkili. Hastanenin en azından polikliniğe çevrilmesini isteyen vatandaşlar, mağdur olduklarını belirtiyor.Konuyla ilgili Ruha Ajans’a konulan Halil İzci, Kadın ve Doğum Hastanesinin taşınmasının ardından çok mağdur olduklarını söyledi. Çoğu vatandaşın muayene için Eyyübiye’ye gidemediğini aktaran İzci, Sağlık Bakanlığından çözüm beklediklerini dile getirdi.İzci, “Kimi vatandaş maddi durumu iyi olmadığı için Eyyübiye Devlet Hastanesine gidemiyor.Bu mahallede herkesin arabası yoktur. Hiç olmazsa buraya küçük bir poliklinik yapsalar en azından acil hastalar buraya gelir. Böyle olursa iki taraftaki vatandaş da mağdur olmaz” dedi.

Bu Urfalılara revamıdır?

Lütfi Kurt ise, “Ben Şanlıurfalı bir vatandaş olarak Sağlık Bakanlığı ve Şanlıurfa Valisi ve milletvekillerine seslenmek istiyorum. Bağlarbaşı Mahallesindeki Doğum Hastanesi harabe bir şekilde duruyor. Ne giren var ne çıkan var.Tinercilerin mekanı haline gelmiş.Bu hastane 4 ay önce Eyyübiye’ye taşındı.Biz şimdi bir hastamız olduğunda 20 kilometre uzaklıktaki Eyyübiye’ye gitmek zorunda kalıyoruz.Bu bir revamıdır.Ticari taksiyle bu hastaneye gidip gelmenin maliyeti bize 60-70 lira oluyor.Bizim tek isteğimiz bu atıl durumda olan hastanenin en azından bir polikliniğe dönüştürülmesidir” ifadelerini kullandı.
(RUHA AJANS) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu