Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Urfa'da uyuşturucu ile mücadele merkezi kuruluyor

Urfa'da uyuşturucu ile mücadele merkezi kuruluyor

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; madde bağımlılığının önlenmesine yönelik çalışmalar başlatmak üzere kurum amirleriyle gerçekleştirdiği toplantıda, dört ay içerisinde alkol ve madde bağımlılığı tedavi merkezi (AMATEM) kuracaklarını söyledi

Giriş Tarihi: 14 Nisan 2014 Pazartesi 10:13
Urfa'da uyuşturucu ile mücadele merkezi kuruluyorValilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Cengizhan Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Mahmut Kırıkçı ve İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül başta olmak üzere birçok ilgili kurum amiri ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Toplantıda arz-talep zincirinin kırılmasına yönelik yapılan çalışmalar değerlendirildi. Vali Küçük yetkililere; okulların içinde ve dışında emniyet önlemlerinin arttırılması, tedavi olan madde bağımlılarına İŞKUR’da iş edindirmeye öncelik verilmesi ve okullarda veli sınıfı oluşturulması talimatlarını verdi. Aynı toplantının iki ay sonra tekrarlanacağını belirten Vali Küçük, kurumların alınan kararlarla ilgili raporlarını bir sonraki toplantıda sunmalarını talep etti.

Toplantıyla ilgili bir açıklama yapan Vali Küçük; madde bağımlılığıyla mücadeleyi toplumun her kesimiyle birlikte yürüteceklerini ifade etti. “bu mücadele toplumun da tavır koymasıyla olacak bir mücadeledir” diyen Vali Küçük; “Çocuklarımıza acımayana biz de acımayacağız. Anne babalara da çok iş düşüyor. Ailelerin mücadeleye vereceği katkı, bu çalışmanın önemli ayaklarından biri olacaktır. Bu mücadele topyekûn bir kararlılığı, devamlılığı ve seferberliği gerektiriyor. Evrak üzerinde bir mücadele yetmez. Sorun nasıl derinlere inmişse çözümü de derinlere inmek zorundadır” dedi.

Madde bağımlılığı ile mücadele konusunda atılacak bazı adımları belirten Vali Küçük, okullarda veli odaları oluşturacaklarını, her okula rütbeli bir polisin irtibatlandırılacağını, okullarda ve çevresinde güvenlik kamerasının yaygınlaştırılacağını, park ve bahçelerde aydınlatmaların arttırılacağını dile getirdi. Madde bağımlılığıyla mücadelede tedavi merkezleri üzerinde yoğunlaşacaklarını da kaydeden Vali Küçük, dört ay içerisinde alkol ve madde bağımlılığı tedavi merkezi (AMATEM) kuracaklarını belirtti.

Açıklamasının sonunda Vali Küçük; Şanlıurfa’da uyuşturucu madde satışı ve kullanımıyla ilgili çok ciddi mücadele edileceğini ve bu mücadelenin sonuçlarının çok kısa sürede görüleceğini ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com