Advert
Advert
Advert

Urfa'da tuvaletler ticarethaneye dönüşmüş

Eskişehir, Konya gibi illerin otobüs terminallerinde bulunan tuvaletler ücretsizken, Şanlıurfa’da ise otogardaki tuvaletler birer ticarethaneye dönüşmüş durumda.

Urfa'da tuvaletler ticarethaneye dönüşmüş
Urfa'da tuvaletler ticarethaneye dönüşmüş admin
 
 
(Ş.URFA-RUHA AJANS) – Eskişehir, Konya gibi illerin otobüs terminallerinde bulunan tuvaletler ücretsizken, Şanlıurfa’da ise otogardaki tuvaletler birer ticarethaneye dönüşmüş durumda.
 
‘BUNUN ADI HİZMET DEĞİL TİCARET’
 
Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne gelen giden yerli yabancı yaşlı,genç,hasta ve çocuklu bütün aileler kısa süreli molalar esnasında tuvaletleri kullanmak zorunda kalmaları sebebiyle “Otogarda tuvalet ücreti almak nedir? Uzun yol yolculuğu yapanlar ne yapsın, her molada tuvalet girip ücret ödemek saçma değil mi? Avrupa’ya bakın hangi ülkede böyle bir sistem var. Bunun adı hizmet değil ticaret” diyerek isyan ettiler!
 
NEDEN ESKİŞEHİR VE KONYA GİBİ OLMASIN?
 
Konya, Eskişehir gibi şehirlerde bulunan otobüs terminallerinde bulunan tuvaletler ücretsizken, Şanlıurfa’da ise durum tam tersi…Eskişehir geçtiğimiz günlerde aldığı kararla otobüs terminalindeki tuvaletlerin bundan böyle ücretsiz olacağını duyurdu. Ancak her gün binlerce yerli ve yabancı yolcunun uğradığı Şanlıurfa’daki otobüs terminalinde bulunan tuvaletlerin ücretsiz olması ise çoğu vatandaşın tepkisine neden oldu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
müslüm     2017-09-22 Bu haber için teşekkür ederim. Özellikle Balıklıgöl platosunda bulunan Dergah Caminin oraya yapılacak yeni tuvaletin bedava olması lazım. İnsanlar rahat rahat abdest almalı huzur içinde namaz kılmalı. Tuvaletten alınan para haramdır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu