Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Urfa'da Türkiye’nin en büyük pamuk deposu yapılıyor

Urfa'da Türkiye’nin en büyük pamuk deposu yapılıyor

Şanlıurfa Ticaret Borsası tarafından Rekabetçi Sektörler Programına sunularak finansal destek alan Pamuk Lisanslı Depo Projesi inşaatında geçici kabul için incelemeler yapıldı.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2016 Çarşamba 20:59
Urfa'da Türkiye’nin en büyük pamuk deposu yapılıyor

Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ömer Eyyüpoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Başkan Yardımcıları;  Cemal Yıldız ve İsmail Bereket, Yönetim Kurulu Üyesi Temir Kurt, Şanlıurfa Ticaret Borsası tarafından Rekabetçi Sektörler Programına sunularak finansal destek alan Pamuk Lisanslı Depo Projesi’ inşaatında geçici kabul için incelemelerde bulundu.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti mali işbirliği çerçevesinde finanse edilen ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında gerçekleştirilen ve bölgeler arasındaki ekonomik ve sosyal farklılıkları azaltmayı hedefleyen projelerden biri olan Pamuk Lisanslı Depo Projesi hakkında Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte bilgi alarak incelemlerde bulunan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, projenin Şanlıurfa için önemine değinerek Urfa’nın artık Avrupalaştığını kaydetti.  Projedeki eksiklikleri yerinde görmek için incelemelerde bulunduklarını ve eksikliklerinin giderilmesi için çeşitli çalışmalara başladıklarını belirten Kaya, 24 bin tonluk Pamuk Lisanslı Depo Projesi’nin hem Şanlıurfa’nın ekonomik kalkınmasına hem de istihdamına katkı sunacağını söyledi.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin öncülüğünde Rekabetçi Sektörler Programı tarafından 9 milyon 500 bin Avro destek alan Şanlıurfa Ticaret Borsası’nın Pamuk Lisanslı Depo Projesi’nin eşi benzeri olmayan bir proje olduğunu vurgulayan Kaya  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Bilim  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkililerine, Avrupa Birliği Delegasyonu’na  TOBB çalışanlarına ve emeği geçen bütün personellere borsa yönetimi adına teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com