Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa'da turizmi baltalayanlara ceza

Urfa'da turizmi baltalayanlara ceza

Valilik İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Seyahat Acenteleri Denetleme Komisyonu, Şanlıurfa’da Belgesiz olarak Seyahat Acenteliği faaliyeti yapıldığı öne sürülen işletmelerin denetledi.

Giriş Tarihi: 12 Şubat 2014 Çarşamba 11:49
Urfa'da turizmi baltalayanlara ceza


Bu bağlamda ; İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bildirilen kaçak seyahat Acentesi faaliyetinde bulunan iş yerleri yanında, faaliyet gösterdiği düşünülen ancak faaliyette bulunmayan vitrinlerinde seyahat acentesi veya organizasyon ibareleri kullanıldığı tespit edilen işyerleri de denetlenerek söz konusu ibarelerin 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanununa aykırı olduğu anlatılarak kaldırılması yönünde firmalar uyarıldı..
Yapılan incelemelerde Kültür ve Turizm Bakanlığından Seyahat Acentesi Belgesi olmayan ancak uçak bileti satışının yapıldığı tespit edilen bir firmaya 1618 sayılı Kanunun 30. maddesine göre tutanak tutularak  2.000 TL.İdari para cezası uygulandı.
Şanlıurfa Valiliği Kültür ve Turizm Müdürlüğü Denetleme Komisyonu tarafından rutin denetimlerin devam edeceği ve Kaçak Seyahat Acentesi faaliyetinde bulunan firmaların, gerek faaliyette bulunduğu yerlerde gerekse de devam eden turlarda otobüs denetimlerinin yapılacağını, söz konusu firmaların biran önce Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TURSAB Başkanlığına başvurularını yaparak işletme belgesi almaları gerektiğini ve 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunun öngördüğü yaptırımların uygulanacağı vurgulandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Erdoğan'a Suikast olmazsa...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com