Advert
Advert
Advert

Urfa'da turizmi baltalayanlara ceza

Valilik İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Seyahat Acenteleri Denetleme Komisyonu, Şanlıurfa’da Belgesiz olarak Seyahat Acenteliği faaliyeti yapıldığı öne sürülen işletmelerin denetledi.

Urfa'da turizmi baltalayanlara ceza
Urfa'da turizmi baltalayanlara ceza


Bu bağlamda ; İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bildirilen kaçak seyahat Acentesi faaliyetinde bulunan iş yerleri yanında, faaliyet gösterdiği düşünülen ancak faaliyette bulunmayan vitrinlerinde seyahat acentesi veya organizasyon ibareleri kullanıldığı tespit edilen işyerleri de denetlenerek söz konusu ibarelerin 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanununa aykırı olduğu anlatılarak kaldırılması yönünde firmalar uyarıldı..
Yapılan incelemelerde Kültür ve Turizm Bakanlığından Seyahat Acentesi Belgesi olmayan ancak uçak bileti satışının yapıldığı tespit edilen bir firmaya 1618 sayılı Kanunun 30. maddesine göre tutanak tutularak  2.000 TL.İdari para cezası uygulandı.
Şanlıurfa Valiliği Kültür ve Turizm Müdürlüğü Denetleme Komisyonu tarafından rutin denetimlerin devam edeceği ve Kaçak Seyahat Acentesi faaliyetinde bulunan firmaların, gerek faaliyette bulunduğu yerlerde gerekse de devam eden turlarda otobüs denetimlerinin yapılacağını, söz konusu firmaların biran önce Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TURSAB Başkanlığına başvurularını yaparak işletme belgesi almaları gerektiğini ve 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunun öngördüğü yaptırımların uygulanacağı vurgulandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!