Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa'da toplu taşıma güzergahlar değişti

Urfa'da toplu taşıma güzergahlar değişti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, güçlendirdiği toplu taşıma araç filosuyla kentte yoğunluk yaşanan bölgelerdeki hat güzergâhlarında değişiklik ve yeni hatlarla 01.01.2015 tarihi itibariyle halka hizmet vermeye başlayacak.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2014 Perşembe 19:35
Urfa'da toplu taşıma güzergahlar değişti

Alınan yeni Toplu taşıma araçlarıyla konforlu ve rahat ulaşım imkânı sağlayan Büyükşehir Belediyesi, halkın talepleri üzerine kent merkezinde bulunan toplu taşıma hatlarına 4 adet yeni toplu taşıma hattı ekleyerek, yaşanan yoğunluğu azaltmayı hedefliyor.

Ayrıca Karaköprü İlçesine toplu taşıma güzergâhlarıyla ilgili olarak halktan gelen taleplere göre güzergâh değişikliğine giden Büyükşehir Belediyesi, filoya eklenen yeni 12 metrelik alçak tabanlı ve çevreye duyarlı Otobüslerle hatların yükünü hafifleterek, yeni açılan hatlarda hizmet vermeye başladı.

Yeni açılan hatlara ve yapılan bu değişikliler aşağıda yer almaktadır.

1. 70’Nolu Karaköprü - Toplama Merkezi toplu taşıma otobüs hattı yürürlükten kaldırılmıştır.

2. 70’Nolu hat güzergâhı yerine 72’nolu 35 Mt. - Toplama Merkezi otobüsleri hizmet vermeye başlayacaktır.

3. Güzelşehir bölgesinde çalışmakta olan 71’nolu Güzelşehir - Toplama Merkezi toplu taşıma otobüslerinin güzergâhı revize edilmiştir.

4. Güzelşehir bölgesine çalışan 71’nolu toplu taşıma otobüslerimize ek olarak 78’nolu Güzelşehir Zirve Konutları - Toplama Merkezi otobüsleri hizmet vermeye başlayacaktır.

5. 73’Nolu Karaköprü - Toplama Merkezi hattına ek olarak 73a Karaköprü - Toplama Merkezi toplu taşıma otobüsleri hizmet vermeye başlayacaktır.

6. 74’Nolu Şutim-Karaköprü toplu taşıma otobüsleri bundan sonra Diyarbakır Yolu Cemre Tesisi Arkasında bulunan Afsalt Şantiyesine kadar gidecektir.

7. Süleymaniye Mahallesine çalışan 22’nolu Süleymaniye –Toplama Merkezi toplu taşıma hattına ek olarak 22a Süleymaniye - Devteşti - Toplama Merkezi otobüsleri hizmet vermeye başlayacaktır.

8. 03’Nolu Abdurrahman Dede - Toplama Merkezi hattı da hizmete girecektir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com