Advert
Advert
Advert

Urfa'da Siyasiler oy istiyor, vatandaş ise hizmet bekliyor

Şanlıurfa’da İkiağız Mahallesi sakinleri yıllardır hizmetten yoksun olduklarından dert yanıyor. Yaklaşık 300 hanesi bulunan mahallede, ne düzgün bir yolu, nede içecek temiz suyu olmadığını belirten vatandaşlar, “Yıllardır siyasiler bize her seçim öncesi vaatler verilir sonrada hiçbir hizmet yapılmıyor” diyor…

Urfa'da Siyasiler oy istiyor, vatandaş ise hizmet bekliyor
Urfa'da Siyasiler oy istiyor, vatandaş ise hizmet bekliyor


Merkez Haliliye Belediyesine bağlı olan yaklaşık 300 hanenin bulunduğu İkiağız Mahallesi sakinleri mahallelerine hiç hizmet yapılmadığında yakınıyor. Yıllardır mahallenin ne düzgün bir yolu nede içecek temiz suları olmadığını belirten mahalle sakinleri, şimdilerde kendilerine seçim öncesi verilen sözlerin tutulmasını bekliyor. Bir önceki seçimlerde verilen vaatlerin daha yapılmadan yeni vaatlere inanmadıklarını belirten İkiağız mahalle sakinlerinden Mustafa Çiftçi, “Biz artık vaat değil hizmet istiyoruz.” dedi.
Yollarımız köstebek yuvası gibi
Gerek Büyükşehir Belediyesinin gerekse Haliliye Belediyesinin söz vermelerine rağmen hiçbir şeyin yapılmadığını belirten Kadir Yaşuk, “ Yollarımız köstebek yuvasına döndü. Çukur dolu yolarda düşe kalka, Yolda araçlarımızın lastikleri bile artık patlıyor. Resmen çile çekiyoruz. O kadar talep etmemize rağmen kimse gidip gelmedi. Kimse bizimle ilgilenmedi. Yollarımızın ve suyumuzun bir an önce yapılmasını istiyoruz. Hizmet yapacağız dediler hiçbir hizmet görmedik” dedi.
At arabasıyla su getiriyoruz
Su ihtiyaçlarını 3-4 km uzakta olan başka mahalleden sağladıklarını ifade eden Mustafa Çiftçi, “ Her gün at arabasıyla taşıma su ile ihtiyacımızı sağlamaya çalışıyoruz. Siyasetçilerimiz hedefimiz bu kadar oy diyeceğine Bu kadar hizmet yapalım desinler. Vatandaşları seçim öncesi gelip kandırmalarının bir âlemi yok. Biz her şeyin farkındayız artık. Oyumuzu da kime vereceğimizi iyi biliriz. Bunların oylarını nasıl olsa alırım devri bitti. Bu kadar oy verdik Ak Partiye birisi gelip baktımı? bu mahalleye ne yapıyor. Yolları var mı diye. Seçim öncesi gelmekle bitmiyor bu işler. Kimse buraya gelip oy istemezsin.” Şeklinde konuştu.

Ahmet Meral/Ayetullah Yüksel/Şanlıurfa Olay

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu