Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Urfa'da Siyasiler oy istiyor, vatandaş ise hizmet bekliyor

Urfa'da Siyasiler oy istiyor, vatandaş ise hizmet bekliyor

Şanlıurfa’da İkiağız Mahallesi sakinleri yıllardır hizmetten yoksun olduklarından dert yanıyor. Yaklaşık 300 hanesi bulunan mahallede, ne düzgün bir yolu, nede içecek temiz suyu olmadığını belirten vatandaşlar, “Yıllardır siyasiler bize her seçim öncesi vaatler verilir sonrada hiçbir hizmet yapılmıyor” diyor…

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2015 Pazartesi 14:00
Urfa'da Siyasiler oy istiyor, vatandaş ise hizmet bekliyor


Merkez Haliliye Belediyesine bağlı olan yaklaşık 300 hanenin bulunduğu İkiağız Mahallesi sakinleri mahallelerine hiç hizmet yapılmadığında yakınıyor. Yıllardır mahallenin ne düzgün bir yolu nede içecek temiz suları olmadığını belirten mahalle sakinleri, şimdilerde kendilerine seçim öncesi verilen sözlerin tutulmasını bekliyor. Bir önceki seçimlerde verilen vaatlerin daha yapılmadan yeni vaatlere inanmadıklarını belirten İkiağız mahalle sakinlerinden Mustafa Çiftçi, “Biz artık vaat değil hizmet istiyoruz.” dedi.
Yollarımız köstebek yuvası gibi
Gerek Büyükşehir Belediyesinin gerekse Haliliye Belediyesinin söz vermelerine rağmen hiçbir şeyin yapılmadığını belirten Kadir Yaşuk, “ Yollarımız köstebek yuvasına döndü. Çukur dolu yolarda düşe kalka, Yolda araçlarımızın lastikleri bile artık patlıyor. Resmen çile çekiyoruz. O kadar talep etmemize rağmen kimse gidip gelmedi. Kimse bizimle ilgilenmedi. Yollarımızın ve suyumuzun bir an önce yapılmasını istiyoruz. Hizmet yapacağız dediler hiçbir hizmet görmedik” dedi.
At arabasıyla su getiriyoruz
Su ihtiyaçlarını 3-4 km uzakta olan başka mahalleden sağladıklarını ifade eden Mustafa Çiftçi, “ Her gün at arabasıyla taşıma su ile ihtiyacımızı sağlamaya çalışıyoruz. Siyasetçilerimiz hedefimiz bu kadar oy diyeceğine Bu kadar hizmet yapalım desinler. Vatandaşları seçim öncesi gelip kandırmalarının bir âlemi yok. Biz her şeyin farkındayız artık. Oyumuzu da kime vereceğimizi iyi biliriz. Bunların oylarını nasıl olsa alırım devri bitti. Bu kadar oy verdik Ak Partiye birisi gelip baktımı? bu mahalleye ne yapıyor. Yolları var mı diye. Seçim öncesi gelmekle bitmiyor bu işler. Kimse buraya gelip oy istemezsin.” Şeklinde konuştu.

Ahmet Meral/Ayetullah Yüksel/Şanlıurfa Olay

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com