Advert
Advert
Advert

Urfa’da Site Bazlı Yapılaşmalara Teşvik Geliyor

TMMOB Şanlıurfa İl Temsilcisi Murat Tepe ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu’nu makamında ziyaret ederek kentsel dönüşüm projeleri hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Urfa’da Site Bazlı Yapılaşmalara Teşvik Geliyor
Urfa’da Site Bazlı Yapılaşmalara Teşvik Geliyor

Site şeklindeki yapılaşmaların daha da artırılması ve kentsel dönüşüm projelerinin ele alındığı görüşmede ada bazlı veya site bazlı yapılaşmaların sayıca artırılması için bazı teşviklerin verileceği belirtildi.
Ziyaret hakkında bir açıklama yapan TMMOB Şanlıurfa İl Temsilcisi Murat Tepe, “Kentte yürütülecek olan Kentsel Dönüşüm Projeleri üzerinde gerek bizim yönetim kurulu üyelerimiz gerekse de belediyemizin teknik personelleri bir araya gelerek fikir alış verişinde bulundular. Özellikle Kentsel Dönüşüm konusunda neler yapabiliriz diye uzun uzadıya görüştük. Vatandaşlarımızın kentsel dönüşüm öncesinde söz konusu yerlerde site yapılaşmalarına yönlendirmenin kentsel dönüşüme katkı sağlayacağı kanaatine vardık. Halkı bu konuda ada bazlı yapılaşmalara nasıl yönlendirebiliriz diye tartıştık. Bu konuda başarılı olma adına belki bazı teşviklerimizde olabilir. Parsellerin bir araya getirilerek, site yapılaşmasına zemin hazırlanması kanaatindeyim. Amacımız insanların otopark ve yeşil alan gibi problemlerini kendi aralarında çözmeleridir” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Güllüoğlu, “Mimarlar Odası Başkanına ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Her konuda onlarla fikir alışverişindeyiz. Özellikle ada bazlı veya site yapılaşmaların kentte sayıca artırılması için Şanlıurfa Belediyesi olarak elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. İmar komisyonu olarak bu konuda gerekli kararları en kısa sürede almayı hedefliyoruz”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da, yeni evli genç intihar etti
Şanlıurfa’da, yeni evli genç intihar etti
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz