Advert
Advert
Advert

Urfa'da Serinlemek için çeşitli yollara başvuruyorlar

Şanlıurfa’da sıcak havalardan bunalan vatandaşlar, parklar ve yeşil alanlara akın ederken, çocuklar ise çareyi süs havuzlarında serinlemekte buluyor.

Urfa'da Serinlemek için çeşitli yollara başvuruyorlar
Urfa'da Serinlemek için çeşitli yollara başvuruyorlar admin
Termometrelerin güneşte 60 dereceyi bulan Şanlıurfa’da vatandaşlar, serinlemek için çeşitli yollara başvuruyor. Kimi park gibi yeşil alanlarda uzanarak, kimi havuzlarda, kimi de sulama kanalında yüzerek serinliyor. En çok ilgi çeken serinleme yöntemi ise çocukların kent merkezinde bulunan süs havuzlarına girmeleri. Hijyenik açıdan ve elektrik akımı tehlikesine rağmen çocuklar yine de süs havuzlarından vazgeçemiyor.
 
REKOR SICAKLIK SİVEREK’TE HİSSEDİLDİ
 
Afrika sıcaklıkları ile karşı karşıya kalan Şanlıurfa’da termometreler 60 dereceyi bulurken Siverek’te sıcaklık 61 dereceyi gösterdi. Sıcaklık nedeniyle vatandaşların dışarı çıkamaması ilçeyi hayalet şehre döndürdü.
 
UYARILARA RAĞMEN SULAMA KANALINA GİRİYORLAR
 
Kavurucu sıcaklıklardan bunalan vatandaşlar, boğulma tehlikesine karşı defalarca yapılan uyarılara rağmen serinlemenin yollarını sulama kanalında buluyor. Belediyeler tarafından ücretsiz yapılan yüzme havuzlarının olmasına aldırmayan vatandaşların sulama kanalına girmeleri, her yıl boğulma olaylarının meydana gelmesine neden oluyor.
 
Hastane bahçelerinde hastalarını bekleyen refakatçiler aşırı sıcaklıklara karşı kendi imkanlarıyla kamelya yaptı. Hastane bahçelerinde gölgeliklerin yeterli olmadığından şikayetçi olan ziyaretçiler, yetkililerden hastanelerde gölgelik alanların arttırılmasını istedi.
 
SICAKLIKLAR DÜŞECEK Mİ?
 
Ortalama sıcaklığın 45 derece civarında olan Şanlıurfa’da yarından (Çarşamba)  sonra 2-3 derece düşüş bekleniyor. Hava durumu tahminlerine göre hava sıcaklığı Perşembe 42, Cuma 38, Cumartesi 37 derece olarak seyredecek.
(Ruhaajans)
Şanlıurfa’da vatandaşlar Şanlıurfa’da sıcaklar urfada sıcaklar şanlıurfa urfa haber news haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle