Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Urfa'da şeriat provokasyonu

Urfa'da şeriat provokasyonu

Şanlıurfa’da kimliği belirsiz kişilerce duvarlara yazılan 'Çare şeriat', 'Zafer İslam'ın', 'Tağut nedir?', 'Yılbaşı küfürdür' yazıların CNN Türk başta olmak üzere bir çok haber sitelerinde yer alması Şanlıurfa Sivil toplum kuruluşlarını ayağa kaldırdı.

Giriş Tarihi: 29 Ocak 2016 Cuma 13:56
Urfa'da şeriat provokasyonu


Bu haberin Şanlıurfa’nın hassasiyetlerine ters olduğunu söyleyen STK başkanları aynı görüşte birleştiler. Şanlıurfa asla bu tür ucuz oyunlara gelmeyeceğine değinen STK Başkanları “Biz inancımızı duvarlara yazarak değil yaşayarak gösteririz” dediler.

TERÖRLE YAPAMADILAR BU TÜR HABERLERLE YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR
Terör olaylarla karıştırmadıkları Urfa’yı karıştırmak bu tür haberlerle karıştırmaya çalıştıklarını söyleyen Şanlıurfa Sebze ve Meyve Komisyoncuları Dererneği (ŞASEMKOM) Başkanı Faruk Akbaş: “bu tür haberler provokasyondur. Bunu kabul edemeyiz. Bu tür aslı olmayan haberleler daha önce karşı karıya kalmıştı. Bu tür provokasyon içerikli yazıların kesinlikle dindar insanlarla alakası yoktur. Terör olaylarla karıştırmadıkları Urfa’yı karıştırmak bu tür haberlerle karıştırmaya çalışıyorlar. Bu haberler Ülkemizin geleceğini sabote edici haberlerdir. Şanlıurfa asla bu tür ucuz oyunlara gelmeyecektir.Urfa halkı olarak bizler duyarlıyız. Devletimizin ve milletimizin sonuna kadar yanındayız. Türkiye toprakları üzerinden yaşayan 78 milyon Türk, Kürt, Arap, Laz ve Çerkez kardeşlerimizin din, inanç, ırk ve örflerine sonuna kadar saygılıyız. Şanlıurfa Türkiye’nin mozaiğidir. Bu güne kadar Urfa’da hiç kimse dini inancı ve ırkı için aşağılamaya maruz kalmamıştır. Bundan böylede kalmayacaktır. Bu tür oyunlarda yapanların elinden patlayacaktır” dedi.

PROVOKASYONA ÇANAK TUTMAKTIR
Bu tür haberle provokatörlere çanak tutulduğunu diler getiren ÖNDER Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrahman Kırıkçı: “bu provaktif bir hamledir. Kentin manevi hassasiyetleri bellidir. Bunun duvarlara yazılmasının bir anlamı olmaz. Kim tarafından yazıldığı bilinmeyen bu tür yazıların kime ne faydası var? Dini hassasiyet olan hiçbir Urfalı Bu tür yazıları yazma girişimde bulunmaz. Urfa’nın dini hassasiyetlerin kimse bozamaz. CNN’nin bu haberi gündeme taşımasında manidardır. Bu haberle provakatif eyleme çanak tutmuştur” diyerek tepki gösterdi.

ŞİDDETLE PROTESTO EDİYORUM
ŞANİMDER disiplin kurulu başkanı Zeki Kurt: “Şanlıurfa ismi üzerinde peygamberler şehridir.. Türk, Kürt, Arap’ıyla birlikte olan kadim şehir. Dolaysıyla bu CNN Türk’te çıkan bu yazıları şiddetle protesto ediyorum. Bu bir provokasyondur. Urfa’da dini hassasiyetlerin en zirvede olduğu bir dönemde bu haberin yapılması ulusalcıların İslami kesime bir operasyonudur. Gerek belediyelerden, gerekse devlet dairelerinde İslami hassasiyetlere sahip insanların görevden alınması bertaraf edilmesi. Bunun en bariz bir örneğidir. Dini hassasiyeti olan bu şehrin üzerinden oyun oynanmaktadır.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ BOZMA AMAÇLIDIR
Haliliye İmam hatip Derneği Teşkilat Başkanı Murat Müjdeci; “Şanlıurfa’mızda var olan birlik ve beraberliğimiz bozmak isteyenlerin çabasıdır. Biz inancımızı duvarlara yazarak değil yaşayarak gösteririz. Buradaki haberin maksatlı olduğu ve Müslümanlara baskı amaçları olduğunu düşünüyorum. Yeni Türkiye’nin önünü açacak anayasa çalışması öncesi provokasyon amaçlı haberler olduğunu düşünüyorum.

BU BİR PROVAKASYONDUR
Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun: “Urfa’nın böyle bir şeylerle anılması doğru değildir. Urfa’da böyle bir şeyde yoktur. Urfa Halkı vatanına milletine imanına bağlıdır. Bu bir provokatörce eylemdir. İnancının rahatlıkla yaşayan Urfalılar neden gidip duvarlara yazı yazsınlar?. Hiç kimse Urfalıları tahrik etmeye hakkı yoktur. Esnafımızın da bu konularda duyarlı olmasını istiyorum. Bu tür provokasyonları şiddetle kınıyorum


CNN Türk’te yer alan haberde şöyle denilmişti: "Şanlıurfa'da, kimlikleri öğrenilmeyen kişi veya kişilerce kent merkezindeki birçok duvara şeriat içerikli yazılar yazıldı. Kentin en işlek bölgesi olan Atatürk Bulvarı ve Haşmiye Meydanı gibi birçok yerdeki işyeri ve trafo duvarlarına kimliği belirsiz kişi veya kişilerce; 'Çare şeriat', 'Zafer İslam'ın', 'Tağut nedir?', 'Yılbaşı küfürdür' yazıları yazıldı."

www.balikligol.com / ÖZEL HABER

YORUMLAR
  • yorum2016-01-29 22:05:06roket atar

    Bunlar IŞİD STK temsicileri memleket elden gidiyor. Gazeteciler haber yapıyor. tebrik etmeniz gerekirken basitliğinizi yine ortaya koyuyorsunuz. Siz gidin isot patlıcan sattın. Sözde STK temsilcileri

  • yorum2016-01-29 17:18:47mehmet gül

    bu urfanın stkları tam komedi duvar yazılarında ne beklisiz

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com