Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Urfa'da Sağlık Çalışanlarına Şiddet protesto edildi

Urfa'da Sağlık Çalışanlarına Şiddet protesto edildi

Şanlıurfa'da sağlık çalışanlarına şiddet uygulandığını iddia eden Öz Büro İş Sendikası, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir basın yoplantısı düzenleyerek sağlık çalışnalarına şiddeti protesto etti.

Giriş Tarihi: 10 Mart 2016 Perşembe 20:40
Urfa'da Sağlık Çalışanlarına Şiddet protesto edildi

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde son günlerde yaşanan doktor ve çalışanlara yönelik şiddet, hastane çalışanları tarafından protesto edildi.
Sağlık çalışanlarına şiddet protesto edildi

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma hastanesinde doktor ve çalışanlara yönelik artan şiddet olaylarını hastane çalışanları, düzenledikleri basın açıklaması ile protesto ettiler.

Basın açıklamasını çalışanlar adına Öz Büro İş Sendikası İl Başkanı Mahmut Karataş okudu.  

Her geçen gün gerek sözlü gerek fiziki olarak şiddete maruz kalan sağlık çalışanlarının sayısının arttığını belirten Karataş, “Halkımıza din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapılmaksızın özverili bir şekilde hizmet eden arkadaşlarımızın fizik ve sözlü şiddete maruz kalmaları iyi niyet ve ahlaki kurallar dışında bir harekettir.” dedi.

Karataş, 8 Mart Dünya Kadın gününde hastane çalışanlarından Necla Saraç'a yapılan şiddeti hatırlattı.

Hastanede şiddete maruz kaldığını belirten Necla Saraç, hastanenin dış kayıt bölümünde çalıştığını belirterek, "Saldırgan önce kapıyı tekmelemeye başladı.  Ben de 'beyefendi kapıyı tekmelemeyin gidin aşağı bölümde hasta haklarında hakkınızı arayın' dedim. O da telefonla oğlunu çağırdı. Oğlu da kemerle bana saldırdı. Beni darp etti.” şeklinde başından geçenleri anlattı. (Mehmet Demir- İLKHA)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com