Advert
Advert
Advert

Urfa'da Sağlık Çalışanlarına Şiddet protesto edildi

Şanlıurfa'da sağlık çalışanlarına şiddet uygulandığını iddia eden Öz Büro İş Sendikası, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir basın yoplantısı düzenleyerek sağlık çalışnalarına şiddeti protesto etti.

Urfa'da Sağlık Çalışanlarına Şiddet protesto edildi
Urfa'da Sağlık Çalışanlarına Şiddet protesto edildi

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde son günlerde yaşanan doktor ve çalışanlara yönelik şiddet, hastane çalışanları tarafından protesto edildi.
Sağlık çalışanlarına şiddet protesto edildi

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma hastanesinde doktor ve çalışanlara yönelik artan şiddet olaylarını hastane çalışanları, düzenledikleri basın açıklaması ile protesto ettiler.

Basın açıklamasını çalışanlar adına Öz Büro İş Sendikası İl Başkanı Mahmut Karataş okudu.  

Her geçen gün gerek sözlü gerek fiziki olarak şiddete maruz kalan sağlık çalışanlarının sayısının arttığını belirten Karataş, “Halkımıza din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapılmaksızın özverili bir şekilde hizmet eden arkadaşlarımızın fizik ve sözlü şiddete maruz kalmaları iyi niyet ve ahlaki kurallar dışında bir harekettir.” dedi.

Karataş, 8 Mart Dünya Kadın gününde hastane çalışanlarından Necla Saraç'a yapılan şiddeti hatırlattı.

Hastanede şiddete maruz kaldığını belirten Necla Saraç, hastanenin dış kayıt bölümünde çalıştığını belirterek, "Saldırgan önce kapıyı tekmelemeye başladı.  Ben de 'beyefendi kapıyı tekmelemeyin gidin aşağı bölümde hasta haklarında hakkınızı arayın' dedim. O da telefonla oğlunu çağırdı. Oğlu da kemerle bana saldırdı. Beni darp etti.” şeklinde başından geçenleri anlattı. (Mehmet Demir- İLKHA)
Urfa Sağlık Çalışanları Şiddet protesto Necla Saraç hastane Öz Büro İş Sendikası İl Başkanı Mahmut Karataş Öz Büro İş Sendikası İl Başkanı Mahmut Karataş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle