Advert
Advert
Advert

Urfa'da Öğrencilere Tablet Dağıtıldı

Şanlıurfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş, Eğitimde Fatih Projesi kapsamında Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi öğrencilerine tabletlerini dağıttı.

Urfa'da Öğrencilere Tablet Dağıtıldı
Urfa'da Öğrencilere Tablet Dağıtıldı2013 yılında yapılan pilot çalışmalar doğrultusunda Şanlıurfa’dadaha önce iki okulda dağıtımı yapılan tabletlerin ardından Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesinde okuyan öğrencilere de tabletleri dağıtıldı. Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesinde görev yapan 23 öğretmen ve 124 öğrenciye tabletlerini dağıtan Vali Vekili Seçilmiş; Fatih Projesini hayata geçirenlere, başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, teşekkür etti.

Eğitimde FATİH (Farkındalıkları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi) Projesi ile Şanlıurfa’da 68 adet ortaöğretim okulunda toplam 1578 adet “Etkileşimli Tahta” kurulumu tamamlanırken, proje kapsamında okullara çok fonksiyonlu yazıcı ve doküman kameraların teslim edildiği bildirildi. Ayrıca 1530 öğretmene de tahtaların kullanılması ile ilgili eğitimler verildi.

Yine Fatih Projesi kapsamında Osmangazi Anadolu Lisesi, Viranşehir Anadolu Lisesi ve Siverek Karacadağ Anadolu Lisesi öğretmenleri için gelen tablet bilgisayarlar da okullarına teslim edildi. Altyapı kurulumu tamamlanan 68 okulun öğretmen ve öğrencilerinin de 2014 yılı eğitim öğretim yılı sonuna kadartablet bilgisayarlarına kavuşacakları bildirildi.

Tabletlerin dağıtıldığı törene Vali Vekili Ramazan Seçilmiş’in yanı sıra; İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ve okul yöneticileri ile öğretmenler katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu