Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Urfa'da Öğrencilere Tablet Dağıtıldı

Urfa'da Öğrencilere Tablet Dağıtıldı

Şanlıurfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş, Eğitimde Fatih Projesi kapsamında Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi öğrencilerine tabletlerini dağıttı.

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2014 Pazartesi 16:44
Urfa'da Öğrencilere Tablet Dağıtıldı2013 yılında yapılan pilot çalışmalar doğrultusunda Şanlıurfa’dadaha önce iki okulda dağıtımı yapılan tabletlerin ardından Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesinde okuyan öğrencilere de tabletleri dağıtıldı. Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesinde görev yapan 23 öğretmen ve 124 öğrenciye tabletlerini dağıtan Vali Vekili Seçilmiş; Fatih Projesini hayata geçirenlere, başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, teşekkür etti.

Eğitimde FATİH (Farkındalıkları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi) Projesi ile Şanlıurfa’da 68 adet ortaöğretim okulunda toplam 1578 adet “Etkileşimli Tahta” kurulumu tamamlanırken, proje kapsamında okullara çok fonksiyonlu yazıcı ve doküman kameraların teslim edildiği bildirildi. Ayrıca 1530 öğretmene de tahtaların kullanılması ile ilgili eğitimler verildi.

Yine Fatih Projesi kapsamında Osmangazi Anadolu Lisesi, Viranşehir Anadolu Lisesi ve Siverek Karacadağ Anadolu Lisesi öğretmenleri için gelen tablet bilgisayarlar da okullarına teslim edildi. Altyapı kurulumu tamamlanan 68 okulun öğretmen ve öğrencilerinin de 2014 yılı eğitim öğretim yılı sonuna kadartablet bilgisayarlarına kavuşacakları bildirildi.

Tabletlerin dağıtıldığı törene Vali Vekili Ramazan Seçilmiş’in yanı sıra; İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ve okul yöneticileri ile öğretmenler katıldı.

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com