Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Urfa'da Nakil Ameliyatı Yapılabilecek

Urfa'da Nakil Ameliyatı Yapılabilecek

Harran Üniversitesine bağlı Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı’nın sağlık bakanlığına karaciğer nakli için yapmış olduğu müracaat sonucunda Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu karaciğer nakli için ön ruhsat izni verdi.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2013 Pazartesi 12:40
Urfa'da Nakil Ameliyatı Yapılabilecek


Sağlık Bakanlığı bilim heyetinin Harran Üniversitesi’nde yapacakları inceleme sonucu start alacak karaciğer organ nakli ameliyatları, bölgede Malatya İnönü Üniversitesi’nden sonra önemli bir merkez olma özelliğini taşıyacak.
Bu bağlamda genel cerrahi öğretim üyesi Doç.Dr Abdullah Özgönül’ün davetlisi olarak Harran Üniversitesi’ne gelen Malatya İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof.Dr Sezai Yılmaz, “Karaciğer Nakli-Geçmişten Geleceğe” konulu bir konferans verdi.
Yenişehir Yerleşkesi Morfoloji Salonunda gerçekleşen konferansta, Tıp Fakültesi akademisyenleri ve öğrencileri hazır bulunurken, Prof.Dr Sezai Yılmaz karaciğer nakillerinin tarihini ve bu alanda gelinen noktayı anlatarak, merkezin Harran Üniversitesi’nde kurulacak olmasının bölge için bir şans olacağını söyledi.
Karaciğer nakli konusunda Şanlıurfa’da birçok hastalarının bulunduğunu söyleyen Dr.Yılmaz, bu nakil yoğunluğunu Harran Üniversitesi’nin eriteceğini söyleyerek, organ bağışlarının yaygınlaşmasının gerektiğini ifade etti.
Konferans sonunda Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr İbrahim Halil Mutlu ve Tıp Fakültesi akademisyenlerin katıldığı bir de toplantı yapıldı.
Konu ile alakalı bir açıklama yapan Rektör Prof.Dr İbrahim Halil Mutlu, üniversitemiz genel cerrahi bölümünün yakın zamanda karaciğer nakillerine başlayacak olmasının üniversitemiz ve Şanlıurfa için çok önemli olacağını, ilk etapta Malatya İnönü Üniversitesi ile koordineli çalışacaklarını ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com