Advert
Advert
Advert

Urfa’da Mültecilerin Hizmetlere Erişim Çalıştayı yapıldı

Şanlıurfa’da Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği ve Diyanet İşleri Başkanlığının katkılarıyla Mültecilerin Hak ve Hizmetlere Erişim Çalıştayı düzenlendi

Urfa’da Mültecilerin Hizmetlere Erişim Çalıştayı yapıldı
Urfa’da Mültecilerin Hizmetlere Erişim Çalıştayı yapıldı admin

Çalıştay da Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün Suriyeli mültecilere yönelik yaptığı çalışmaları anlattı. ASP İl Müdürü Hasan Bilici, 2011 yılının mart ayında Suriye’de patlak veren olaylar ve iç karışıklarla birlikte milyonlarca kişi evlerini, ülkelerini bırakarak, terk etmek zorunda kaldıklarını söyledi. 
Müdür Bilici,” “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız sadece dezavantajlı insanlara yönelik olarak değil ihtiyaç hisseden bütün insanlara elini uzatıyor. Ve onlarla sağlıklı bir gelişim sergilemek amacıyla sosyal vakalara karşı koruyucu ve önleyici bir yapı içerisinde, ailelerin bilinçlendirilmesi, gençlerin sosyal hayata hazırlanması ve sosyal refahlarının arttırılması amacıyla koruyucu ve önleyici çalışmaları yürütüyoruz. Aile eğitim ismini verdiğimiz çalışma kapsamında, gerek aileleri eğitme, gerek ailenin içerisinde bulunan her ferdi tek, tek ele alan bir model uygulayarak değişik ortamlarda bu programı icra ediyoruz. Kendi kurumumuzda eğitim almış 25 elemanımız ile beraber Şanlıurfa’nın bütününe hitap edecek şekilde değişik konu başlıklarını içeren eğitimleri önemsedik. Bunu gerek bize bağlı olan kurumlarımızda, gerekse de diğer kamu kurumlarının halkla iç içe çalıştıkları alanlarda uygulamaya başlamış durumdayız.  ASP İl Müdürlüğü olarak sadece kendi vatandaşımıza değil bunun yanı sıra yaklaşık 6 yıldır kendi ülkelerini terk eden Suriyeli muhacirlere yönelikte aynı hizmetleri vermekteyiz.” diye konuştu.

 

Hizmetlere Erişim Çalıştayı Erişim Çalıştayı Çalıştayı Suriyeli mülteciler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir