Advert
Advert
Advert

Urfa’da Miniklerin Fotbolcuların Barcelona Seferberliği

14-18 Ekim ayında İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenecek olan Costa Brava turnuvasına katılmak için Şanlıurfa’da U-11 yaş grubu çocuklardan oluşan futbol takımı kurma çalışmaları için start verildi.

Urfa’da Miniklerin Fotbolcuların Barcelona Seferberliği
Urfa’da Miniklerin Fotbolcuların Barcelona Seferberliği

Şanlıurfa Valiliği tarafından il merkezi ve ilçelerinde ‘Barselona seni bekliyor’ parolalı bilboard’larla Urfalı çocuklara çağrı yapıldı.
Anadolu Spor Akademisi Projesi, daha önce Hakkari, Ağrı, Muş, Erzurum ve sonra Van’da kurduğu takımlarla yurt dışındaki başarılarla adından söz ettirmişti.
Şanlıurfa il ve ilçelerinde boydan boya tüm ana arterler üzerinde bulunan bilboard ve duraklarda asılan çağrı afişler Şanlıurfa Valiliği’nin destekleriyle hazırlandı. Vali Celalettin Güvenç, “Spor Toto Teşkilat müdürlüğünün destekleriyle düzenlenen böylesi bir organizasyona tüm Şanlıurfa halkı olarak sahip çıkmamız gerekiyor. Çocuklarımızı spora özendirmek ve gelecekte daha sağlıklı olmaları adına sporun vazgeçilmez olduğunu anlatmamız gerekiyor. Doğu illerinde benzer organizasyonlar yaparak yurt dışında göğsümüzü kabartan Anadolu Spor Akademisi Teknik heyeti ve yönetiminin Şanlıurfa çocuklarıyla büyük başarı elde edeceğine şüphemiz yok. Umuyoruz ki İspanya dönüşü getirecekleri şampiyonluk kupasıyla göğsümüzü kabartacaktır” diye konuştu.

HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR
Şanlıurfa Teknik Koordinatörü Nazım Saraçoğlu, Teknik sorumlu Mustafa ABAK ve Genel Koordinatör Yardımcısı Burhan Topuz gözetiminde 11 Nisan stadyumunda sürdürülen seçmelere zaman zaman Şanlıurfa’lı vatandaşlarında ilgisinin olduğu gözleniyor. Her hafta Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 17.00’de 11 Nisan Stadında yapılıyor. 12 yaş ve altı onlarca çocuk seçmelerde ter döküyor. 14 Eylül tarihinde saat:10:00 da yine aynı stadyumda Şanlıurfa ASA takımının asıl kadrosu belirlenecek. Bu organizasyona Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç,  Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız’ında katılması bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu