Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Spor Urfa'da Mahalleler Yarışacak

Urfa'da Mahalleler Yarışacak

Şanlıurfa'da Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında “Mahalleler Yarışıyor” isimli proje yapılacaktır.

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2012 Perşembe 16:49
Urfa'da Mahalleler Yarışacak
Şanlıurfa Valiliğinin koordinesiyle, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü, İşkur İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce yürütülen ortak çalışmada,  Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında “Mahalleler Yarışıyor” isimli proje yapılacaktır. Bu proje aşağıda bulunan aşamalardan oluşmaktadır.•         Şanlıurfa ilindeki 72 Mahalleden yaşları 17-25 yaş arası gençler, Mahalle Muhtarlarının desteği ile tespit edilerek 864 gencin oluşturacağı Futbol Takımları kurulacaktır.  (Lisanslı olanlar turnuvaya dahil edilmeyecektir.)

•         Müsabakaya katılacak takımlarda bulunan gençlerin Sportif kıyafetleri temin edilecektir. (Forma takımı, eşofman takımı, ayakkabı vb.)

•         Fikstür hazırlanıp çekilen kuralar ile Futbol Turnuvası başlatılacaktır.

•         Turnuvaya katılanlara İŞKUR desteği ile meslek edindirme kursları verilecektir. Kursa katılanlara her gün için 20 TL para verilecek, ayrıca iş imkanları sağlanacak, Ailelerine ve kendilerine bilgilendirmeler yapılacak, iş edindirme konularında yönlendirilecektir.

•         Turnuvaya katılanlara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü desteği ile gençlik merkezlerinde Halk Oyunları–Tiyatro-Müzik aleti çalma gibi alanlarda kurs verilecektir.

•         Turnuvaya katılan gençlerden başarılı olan ve istekli 30 gencimizin LYS Kurslarına ücretsiz olarak devamları sağlanacaktır.

•         Turnuvaya katılan gençlere yönelik çeşitli Sinema Etkinlikleri yapılacaktır.

•         Çeşitli zamanlarda Polisevinde, mahallelerde Bilgilendirme toplantıları ve ziyaretleri yapılacaktır.

•         100 gencimize sınavlara yönelik doküman desteği sağlanacaktır.( Kitap, dergi, test vb.)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Teknik Direktör Kemal Kılıç’a şok ceza

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com