Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa'da Madde Bağımlıları Komisyonu aileleri bilinçlendiriyor

Urfa'da Madde Bağımlıları Komisyonu aileleri bilinçlendiriyor

Madde bağımlılığı sorunun giderek artış gösterdiği Şanlıurfa'da, doktor, avukat ve psikologdan oluşan Madde Bağımlıları Komisyonu, özellikle kenar mahallelerdeki aileleri ziyaret ederek bilinçlendirmeye çalışıyor. Özellikle Suriye'den başlayan göçle birlikte Şanlıurfa'da madde bağımlılığı artışı yaşandı.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2016 Perşembe 21:16
Urfa'da Madde Bağımlıları Komisyonu aileleri bilinçlendiriyor

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde kurulan Madde Bağımlıları Komisyonu, son yıllarda ailelerin büyük korkusu olan madde bağımlılığı sorunu konusunda çalışmalarına devam ediyor.

Madde bağımlılığı sorununun yoğun yaşandığı semtlerde çalışmalarına yoğunluk veren komisyon, haftada bir gün hem ailelerle hem de gençlerle bir araya gelerek bilinçlendirme çalışması yapıyor.

Türkiye genelinde ilk olma özelliği taşıyan, doktor, avukat ve psikologdan komisyon, kıraathane, kafe ve halkın yoğun oluğu bölgeleri tercih ediyor.

Son olarak madde bağımlılarının yoğun olduğu Süleymaniye mahallesinde, SODES bünyesindeki Kadın Kültür Merkezinde, Psikiyatri Doktoru Zeki Tanırca, Sosyolog Hülya Kaymaz, Psikolog Şerife Ortabel’den oluşan komisyon,   bayanlarla bir araya gelerek bilgilendirmelerde bulundu.

Madde bağımlılığı konusunda annelere büyük görev düştüğünü ifade eden Madde Bağımlıları Komisyon Başkanı Av. Hasan Suyun, bu konuda kendilerine yardımcı olan yetkililere teşekkür etti.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

227 hakim ve savcının ihraç edildi-İşte ihraç edilenlerin isim listesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com