Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa'da Kentsel Dönüşüm Hazırlıkları- video

Urfa'da Kentsel Dönüşüm Hazırlıkları- video

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa’ya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı Hizmetleri ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü Emlak Denetim Daire Başkanı Necmettin Aslantürk’le bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 18 Şubat 2013 Pazartesi 21:26
Urfa'da Kentsel Dönüşüm Hazırlıkları- videoŞanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Güllüoğlu ve Mustafa Aydın ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Can Hallaç’ın da hazır bulunduğu görüşmede, Vali Celalettin Güvenç, Şanlıurfa’da yapılması gereken kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında yapılması gerekenleri  Emlak Denetim Daire Başkanı Necmettin Aslantürk’e anlattı.  

Görüşmenin ardından bir açıklama yapan Necmettin Aslantürk, Şanlıurfa’ya geliş amaçlarının tüm Türkiye’de başlattıkları kentsel dönüşümü Şanlıurfa’da da başlatmak ve bu dönüşüme katkı sağlamak olduğunu ifade etti.

Aslantürk, Vali Celalettin Güvenç’in talebi üzerine kentte geldiklerini ve burada yapabilecekleri çalışmaları yerinde görmek istediklerini ifade ederek, “Belediye ile işbirliği içerisinde Şanlıurfa’da nasıl bir dönüşüm yapılabilir diye arkadaşlarımızla birlikte çalışmamızı yürüteceğiz. Biliyorsunuz, hasarlı olduğu tespit edilerek yıkılan Paşabağı Mahallesindeki bina sakinlerine bakanlığımız olarak gereken kira yardımı yapılıyor” dedi.

Necmettin Aslantürk, talep olması durumunda yıkılan binanın çevresindeki binalardan da riskli olanlar; yetkilendirilmiş firmalar tarafından tespit edilmesiyle bu binalarda oturan vatandaşlara da gerek kredi desteği, gerek kira yardımı yapma imkânlarının olduğunu söyledi. Türkiye’de Bursa İstanbul, Ankara gibi illerde kentsel dönüşüm çalışmalarına bakanlık olarak başladıklarını anlatan Aslantürk, Şanlıurfa’da yapılacak çalışmalarla ilgili yetkililerle görüşmelerde bulunacaklarını söyledi.  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com