Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem URFA'DA KAÇAK MÜCADELESİ SÜRÜYOR

URFA'DA KAÇAK MÜCADELESİ SÜRÜYOR

Dicle EDAŞ ekipleri kaçak elektrik kullanımının önüne geçmek için il merkezlerinin yanı sıra kırsalda da çalışmalarını sürdürüyor. Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (Dicle EDAŞ) Şanlıurfa İl Müdürü Ersin Eroğlu, “Kaçak olmazsa mevcut sistemimiz, şebekemiz ve trafolarımız ihtiyacı karşılamaya yetecek kapasitededir.” dedi.

Giriş Tarihi: 4 Eylül 2015 Cuma 13:09
URFA'DA KAÇAK MÜCADELESİ SÜRÜYOR

KAÇAK KULLANANLAR HAKKINDA İŞLEM

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (Dicle EDAŞ), ekipleri Şanlıurfa’da kaçak elektrik kullanımını önlemek için çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Son olarak merkez Eyyübiye ilçesine bağlı Sağlık mahallesinde yapılan kaçak taramasında 27 abonesiz ve 86 adet kaçak kullanım tespit edildi.

Dicle EDAŞ Şanlıurfa İl Müdürlüğü'ne bağlı 65 kişilik abone kontrol ve denetim ekibi tarafından gerçekleştirilen kontroller gece geç saatlere kadar devam etti. Ekipler abonesiz yerleri belirlerken, kaçak kullanım ve sayaç değişimi ile ilgili çalışma yaptı. Oluşturulan ekipler, 400 haneli Sağlık mahallesinde 300 yerde tarama gerçekleştirdi. Yapılan denetimler sonucunda 86 müşterinin kaçak elektrik kullandığı tespit edildi. Kaçak elektrik kullandığı belirlenen ev ve iş yerlerinin sayaçları tutanak tutularak mühürlenirken, sahipleri hakkında ise gerekli yasal işlemler başlatıldı. Çalışmada ayrıca abonesiz olarak elektrik enerjisi kullanan 27 ev ve iş yerinin yerinde abonelik işlemi yapıldı. Borcunu ödemeyen 15 müşterinin elektriği kesilirken, 18 müşterinin sayacı ise değiştirildi.

HEDEF, SAĞLIKLI VE KESİNTİSİZ ENERJİ
Yapılan kaçak kontrol çalışmaları hakkında bilgi veren Dicle EDAŞ Şanlıurfa İl Müdürü Esin Eroğlu, şirket olarak müşterilerine sağlıklı enerji verebilmek için yoğun bir çalışma sürdürdüklerini belirtti. Enerji sorunu ile ilgili olarak şikayetlerin geldiği Sağlık mahallesinde denetim yaptıklarını ifade eden Eroğlu, “Toplam 3 saat süren çalışmada, ekiplerimiz 300 evde tarama gerçekleştirdi. Bu çalışmadaki amacımız, abonelerimizin kaçak kullanma alışkanlığını bitirmektir.'' diye konuştu.

MEVCUT ŞEBEKE, İHTİYACA YETİYOR
İl Müdürü Eroğlu, elektriğin yazın soğutmada, kışın ise ısınmada kaçak olarak kullanılması münasebetiyle hem yaz, hem de kış aylarında tüketilen enerjinin iki katına kadar çıktığımın da altını çizerek, “Dolayısıyla hatlarımıza fazla yüklenildiği için arızalar ortaya çıkmaktadır. Halbuki kaçak elektrik kullanımı olmasa mevcut sistemimiz, şebekemiz ve trafolarımız ihtiyaca yetecek kapasitededir. Tüm müşterilerimizin kesintisiz ve kaliteli elektrik enerjisi alabilmesi için kaçak elektrik tüketimini artık bitirmemiz lazım.” şeklinde konuştu.
Dicle EDAŞ İl Müdürü Esin Eroğlu, Şanlıurfa merkez ve diğer ilçelerde denetimlerin süreceğini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da oto hırsızlık şebekesi yakalandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com