Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa'da İşyeri Hekimliği için kurs açıldı

Urfa'da İşyeri Hekimliği için kurs açıldı

işyeri hekimi, iş güvenliği uzman alımlarından işyeri hekimliği boşluğunu doldurmak için Şanlıurfa Halk Çalışan Sağlığı Şube Müdürlüğü harekete geçti.

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2014 Perşembe 12:18
Urfa'da İşyeri Hekimliği için kurs açıldı

İş sağlığı ve güvenliği kanunu çerçevesinde  uygulamaya konulan işyeri hekimliği hizmeti için Çalışan Sağlığı  eğitim kursu açan Şanlıurfa Halk Çalışan Sağlığı Şube Müdürlüğü hekim adaylarını kurslara kayıt olmaya çağırdı.

Konuyla ilgili Şanlıurfa Halk Çalışan Sağlığı Şube Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi;

6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu ile işyerlerinin işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı hizmeti alması zorunlu bir hale gelmiştir. Kanun kapsamında çalışanların sayısına ve işyeri türüne bakılmaksızın her işyerinde işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ile diğer sağlık personeli görev yapacaktır. Bu nedenle  işyeri hekimine olan ihtiyacı göz önüne alındığında bu alandaki sertifikalı hekim sayısındaki açık ortaya çıkmaktadır. Bu alandaki eksikliğin farkında olan ve bir an önce giderilmesi amacıyla yoğun mesai harcayan Şanlıurfa Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Harran Üniversite’si arasında işyeri hekimliği eğitim kursu protokolü hazırlanmıştır. Bu protokol 08/01/2013 tarihinde Müdürümüz Dr. Osman KOYUNCU ile Harusem Müdürü Prof. Dr. Nihat DENEK tarafından imzalanarak yürürlüğe girmiştir.  Şanlıurfa Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak öncelikli hedefimiz halkımızın yaşam kalitesinin yükseltilmesi çalışmalarını yönlendirmektir. Şanlıurfa Halk Sağlığı Müdürlüğü halka hizmeti esas alan ve hizmet kalitesini arttırma doğrultusunda ilimizin önemli bir eksikliğinin daha giderilmesine katkıda bulunmanın sevinci yaşamaktadır.

İş sağlığı ve güvenliği kanunu çerçevesinde  uygulamaya konulan işyeri hekimliği hizmeti için Çalışan Sağlığı Şubemizce eğitim kursu kayıtlarımız devam etmektedir. İşyeri hekimliği sertifikasyon eğitimleri için Çalışan Sağlığı Şube Müdürlüğümüz ile irtibata geçebilirsiniz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com