Advert
Advert
Advert

Urfa'da İş-Kur'dan kaç kişi alınacak? Kontenjanı açıklandı

İŞKUR Şanlıurfa Toplum Yararına Programları (TYP) kontenjanı açıklandı.

Urfa'da İş-Kur'dan kaç kişi alınacak? Kontenjanı açıklandı
Urfa'da İş-Kur'dan kaç kişi alınacak? Kontenjanı açıklandı admin
 
(ŞANLIURFA-RHA) İŞKUR Şanlıurfa Toplum Yararına Programları (TYP) kontenjanı açıklandı. Şanlıurfa’nın 13 ilçesi toplam işe alım kontenjan sayısı bin 218 olarak belirlendi. İş-Kur Şanlıurfa İl Müdürü Sait Ardan, TYP ile ilgili açıklamalarda bulundu.
 
Açıklanan verilerde en fazla kontenjan Eyyübiye ve Haliliye’de 225 olarak açıldı. En az kontenjan ise 25 olarak Halfeti’de açıldı.
 
İş-Kur Şanlıurfa İl Müdürü Mehmet Sait Ardan, “Okulların çevre temizliğinde çalıştırılmak üzere bin 2018 kişilik kontenjan ayrılmış durumda. Bununla ilgili müracaatlarımız başladı. Müracaatlar Cuma günü saat 23.59’a kadar sürecek. Önümüzdeki hafta Pazartesi-Salı günü ise müracaatları yapılan kişilerin kura çekimi yapılacak. Kura çekimi noter huzurunda yapılacak. Bu nedenle ortaya çıkacak spekülatif dedikodulara kimsenin kulak asmaması gerekir. Kurada ismi çıkacak kişiler, başvurularını yaparak 5 Ekim’de okullarda görevlerine başlatmayı öngörüyoruz.” dedi.
 
ERKEKLERDE 35 YAŞ VE ÜSTÜ ŞARTI…
 
“Bununla ilgili erkeklerde 35 yaş ve üstü şartı aranıyor. Bayanlarda ise bu şart yoktur.” diyen Ardan, “Aynı adreste iki kişinin ismi çıksa bile birinin ismi elenecek. Aynı adreste oturanlardan aylık geliri net asgari ücretini aşıyorsa o aileden biri toplum yararına programdan faydalanamıyor. Geliri üst düzeyde olanlar toplum yararından faydalanmayacak. Böylece hak sahibi, işsiz, mağdur ya da devletten yardım alan vatandaşlarımızın önü açılmış olacak. Tabiî ki bunun süresi 9 ayla sınırlı kalacak. 30 Haziran itibariyle projeyi sonlandırmış olacağız. Başvurular online sisteminden yapıldığı gibi kurumumuza da gelerek başvurularını ücretsiz bir şekilde yapabilirler.” diye konuştu.
 
SADECE BİR İLÇEYE MÜRACAAT EDİLECEK
 
Ardan, “13 ilçeye nüfus ve öğrenci sayısına göre dağılım yaptık. Kuralar her ilçede herkesin gözü önünde noter çekilişi yapılacak. Bu kuralar üzerine hiçbir oynama yapılmayacak. Kurada isimleri çıkmayanlar üzülmesin. Biz bu projeyi zaten önümüzdeki zamanlarda da sürdüreceğiz. Başvuranların dikkat etmesi gereken bir konu da bir ilçeye müracaat eden biri diğer bir ilçeye müracaat edemiyor. 13 ilçeden sadece birine müracaat yapılabilir.” ifadelerini kullandı.
Haliliye Eyyübiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu