Advert
Advert
Advert

Urfa’da Haftasonuna kadar yağış yok

Tüm Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk dalgası birçok bölgede etkisini göstermeye devam ediyor. Şanlıurfa’daki durum ise biraz farklı. Sıcaklıkların mevsim normallerinde seyrettiği bildirildi.

Urfa’da Haftasonuna kadar yağış yok
Urfa’da Haftasonuna kadar yağış yok


ŞANLIURFA  – Tüm Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk dalgası birçok bölgede etkisini göstermeye devam ediyor. Şanlıurfa’daki durum ise biraz farklı. Sıcaklıkların mevsim normallerinde seyrettiği bildirildi.

Meteoroloji İl Müdür Vekili Abdullah Yıldırım, yaptığı açıklamada, yurdun birçok bölgesinde zorlu kış şartlarının kendini hissettirdiğine vurgu yaptı. Yıldırım, şöyle konuştu:”Yoğun kar yağışları hakim birçok ilde. Bölgemizde öyle bir sorun yaşanmıyor. Önümüzdeki günlerde de Şanlıurfa ve bölgemizde kuvvetli kış şartları beklenmiyor. Sıcaklık genellikle mevsim normallerinde seyrediyor. Bugünden itibaren hafif yağmur yağışları, yüksek kesimlerde ise karla karışık yağmur bekliyoruz.

URFA’DA METREKAREYE 101 KG YAĞIŞ DÜŞTÜ

Hafta sonuna kadar yağış beklenmiyor. Çok hafif yağmurlar görülebilir. Aralık ayı itibariyle Şanlıurfa, çok iyi yağış aldı. Metrekareye 101 kg yağış düştü. Uzun yıllar ortalaması bakımından mevsim normallerinin aralık ayı ortalamalar bazında çok üzerinde bir durum.

SICAKLIK MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNDE

Ocak ayında da yoğun bir yağışımız yaşanmıyor; ama inşallah önümüzdeki günlerde beklenen yağışlar yağar. Geçen yıl gibi bir kuraklık yaşanacağını beklemiyoruz. Şu aşamada sıcaklık dereceleri mevsim normallerinde. Kuzey ilçelerimiz Siverek ve Hilvan ilçelerimizde gece sıcaklıkları sıfırın altındaki derecelere inebilir. Sürücüler ve vatandaşlar bu konuda çok dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz.”
(RUHA AJANS)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu