Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa'da Gürültü Çıkaran konukevlerine ve eğlence merkezlerine ceza yağdı

Urfa'da Gürültü Çıkaran konukevlerine ve eğlence merkezlerine ceza yağdı

Şanlıurfa'da konuk evlerinin, düğün salonlarının ve diğer eğlence merkezlerinde yüksek sesle müzik çaldıkları için 3 işletmeye 60.951 TL idari para cezası kesildi.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2013 Salı 15:40
Urfa'da Gürültü Çıkaran konukevlerine ve eğlence merkezlerine ceza yağdı

konuyla ilgili yazlı bir açıklama yapan Şanlıurfa Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü;
"İlimizde özellikle konuk evlerinin, düğün salonlarının ve diğer eğlence merkezlerinin özellikle hassas/çok hassas bölgelerde canlı müzik faaliyeti gerçekleştirmesi sebebiyle söz konusu faaliyetlerden çevreye yayılan çevresel gürültü, dinlenme alanlarında ve dinlenme saatlerinde vatandaşlarımızı olumsuz yönde etkilemekte ve zaman zaman şikâyetlerle sonuçlanmaktadır.
Bu konuyla alakalı olarak 23.09.2013 tarihinde basın bülteni yayınlanmış ve işletmelere gerekli önlemleri alması gerektiği bildirilmiştir.
Ancak gerekli önlemleri almayan 3 (üç) işletme hakkında faaliyetlerinin Yönetmelikte belirtilen sınır değerleri aştığının tespit edilmesi neticesinde her bir işletmeye 20.317 TL toplamda 60.951 TL idari para cezası uygulanmıştır. Ayrıca ilgililer hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur." dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

28 ŞUBAT’TA KALDIRILAN YUMRUK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com