Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Urfa'da fuar alanının yapılması şart

Urfa'da fuar alanının yapılması şart

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Şanlıurfa’ya kalıcı bir fuar alanının yapılmasının şart olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 12 Mart 2015 Perşembe 11:07
Urfa'da fuar alanının yapılması şart

Şanlıurfa’da bu yıl 2.’si düzenlenen Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda konuşan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Vali  İzzettin Küçük ve Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’ten Şanlıurfa’ya kalıcı bir fuar alanının yapılmasını talep etti.

Fuarların kentlerin  ekonomilerine  ve tanıtımına katkı sunduğuna dikkat çeken Başkan Kaya,   "İleri tarım teknolojileri açısından da çiftçilere oldukça fayda sağlayacağına inandığımız bu tür organizasyonların sık sık yapılması gerekmektedir. fuarlar iç ve dış pazarlara açılmak, tarım ve hayvancılık sektörünün potansiyelinin yükselmesi açısından da oldukça önem arz etmektedir.  Üreticilerimizin ve sanayicilerimizin yeni ürünlerini tanıtma imkanı bulduğu bu fuar ilimiz ekonomisine de önemli katkı sağlayacaktır.” diye konuştu.

Şanlıurfa’nın tarım potansiyeli hakkında da bilgi veren Başkan Kaya, Şanlıurfa’nın Türkiye pamuğunun  %42’sini karşıladığını ve dünyanın en kaliteli makarnalık buğdayının Şanlıurfa’da yetiştiğini söyledi.

Başkan Kaya; " Tarımın başkenti Şanlıurfa’da böyle büyük organizasyonların olması bizi heyecanlandırıyor. Kalıcı fuar alanımız olduğu taktirde ve fuara katılan firmalara, ziyaretçilere gerekli imkanlar tanındığında hem katılımcılar hem de ziyaretçilere oldukça fayda sağlayacaktır. Kalıcı Fuar alanının yapılması için Valiliğimiz, Belediyemiz ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızla ilimize yakışır kalici bir fuar alanı kazandıracağımıza inanıyorum. Tüm katılımcılara ve organizasyonu yapan Start Fuarcılık Firmasına teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

 

Cumhuriyet Caddesi Eski Hal Pazarı alanında yapılan Fuara; Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı İzzettin Küçük, Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Yıldıray Gençer,  Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve çok sayıda davetli katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ölçü ve Ölçü Aletleri Muayene Yönetmeliği değişti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com