Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Urfa'da Fıstık Yetiştiriciliği Paneli

Urfa'da Fıstık Yetiştiriciliği Paneli

Harran Üniversitesi (HRÜ) Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu, Türkiye'nin fıstık üretiminde, dünyada 3'üncü sırada bulunduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2013 Perşembe 19:59
Urfa'da Fıstık Yetiştiriciliği Paneli

Harran Üniversitesi, Türkiye’de tarım öğretiminin 167. yılını, yapılan bir programla kutladı.

10 Ocak 2013 Perşembe günü, Osmanbey Yerleşkesi Ziraat Fakültesi’nde düzenlenen program, Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ile başladı.

Daha sonra Ziraat Fakültesi Anfisinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam eden programa, Şanlıurfa Vali yardımcısı Soner Zeybek, Şanlıurfa Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Al, Rektör vekili Prof. Dr. A.Ziya Karakılçık, Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr Ali Rıza Öztürkmen, Şanlıurfa ve Gaziantep’ten kamu kurum ve sivil toplum yetkilileri, Ziraat Fakültesi öğretim elemanları ve öğrenciler katıldılar.

Programda, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. M.Ali Çullu, Ziraat Fakültesi öğrencisi Fahriye Mermer, Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr Ali Rıza Öztürkmen, Rektör vekili Prof. Dr. A.Ziya Karakılçık birer konuşma yaptılar.

Tarım ve tarım öğretiminin öneminin belirtildiği konuşmaların ardından tören GAP Alanında Fıstık Yetiştiriciliği konulu panelle devam etti.

Moderatörlüğünü Prof.Dr Bekir Erol Ak’ın yaptığı panele, Doç. Dr İzzet Açar, Prof.Dr Abuzer Yücel, Bahyeddin Tatlı(Urfa Fıstıksan. Tic. Ltd.Şti) Mustafa Aktar (fıstık üreticisi) konuşmacı olarak katıldı.

Panel sonunda katılımcılara plaket takdimi yapıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Kamu Alacaklarına Türk Lirası Düzenlemesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com