Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Urfa'da Eski isimler tabelalara yazılsın

Urfa'da Eski isimler tabelalara yazılsın

Şanlıurfa düzenlenen şehir kimliği çalıştayında, şehir hafızasının vazgeçilmez bir unsuru olan şehre ait eski isimleri korunması talep edildi.

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2015 Pazar 10:03
Urfa'da Eski isimler tabelalara yazılsın

Yeni Nesillerin Şanlıurfa'nın hafızasını tanıması açısından bu çalışmanın çok önemli olduğunu Söyleyen Fotoğraf Sanatçısı Yasin Küçük: "Şehir kimliği çalıştayında sunduğumuz öneride şehir hafızasının vazgeçilmez bir unsuru olan şehre ait eski isimleri korunması ve bunların yeni nesle aktarılması, yeni isimlerde ve numaralandırmalarda yapılan tabelalarda mutlaka eski adları da beraber yazılması gerektiğinin söyledik" dedi.

Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Yasin Küçük, önerisiyle ilgili olarak görselleri de beraberinde sunduğunu açıkladı.

Kaynak: www.balikligol.com

NÛÇEYA KURDÎ

Hunermendê Wêneya Yasîn Kûçûk got ji bo nifşê nû hişa Rihayê nasbikin va xebate gelek girînge û wiha dewam kir: ‘‘ Çaliştaya Nasnameya Bajêr da me pêşniyaz pêşkêş kir ku ji bo hişa nifşeya hêmane kê gelek girîng navê aîde bajêr divê ye werne parastin û ji bo veguhestina neslê nû ber navê nû ê kevin jî werne nivîsandin.’’

Serokê Komeleya Hunermendê Wêneya Profesyonel Yasîn Kûçûk got  me ji bo pêşnîyaza xwe wênejî pêşkêş kirin.

İŞTE TARİHİ BELGE NİTELİĞİNDEKİ O FOTOĞRAF:

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliği harekete geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com