Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Urfa'da elektrikler niçin kesiliyor? DEDAŞ'tan şaşırtan açıklama!

Urfa'da elektrikler niçin kesiliyor? DEDAŞ'tan şaşırtan açıklama!

Şanlıurfa'da sık sık kesintilerle gündeme gelen elektrik sorunu bir türlü çözülemiyor. kurumlar topu bir birine atarken olan elektrikleri kesilen vatandaşa oluyor. olan ülke ekonomisine darbe niteliğinde kuruyan ekinlere oluyor. peki, Urfa'da elektrikler niçin kesiliyor? DEDAŞ'tan şaşırtan açıklama geldi.

Giriş Tarihi: 11 Temmuz 2016 Pazartesi 11:45
Urfa'da elektrikler niçin kesiliyor? DEDAŞ'tan şaşırtan açıklama!

Şanlıurfa'da sık sık kesintilerle gündeme elek elektrik sorunu bir türlü çözülemiyor. kurumlar topu bir birine atarken olan elektrikleri kesilen vatandaşa oluyor. olan ülke ekonomisine darbe niteliğinde kuruyan ekinlere oluyor. peki, Urfa'da elektrikler niçin kesiliyor? DEDAŞ'tan şaşırtan açıklama geldi.

Dicle Elektrik konuyla alakalı yazılı bir açıklama yaparak sulama birliklerini suçladı.

İŞTE O AÇIKLAMA:

Dicle Elektrik, Şanlıurfa'daki sulama birliklerinin elektriğini 2016'nın dışında 2014 ve 2015 yıllarına ait yüklü miktarda elektrik borcu bulunması ve bu güne kadar yapılan tüm iyi niyetli çağrılara yanıt alamadığı için; mevzuata uygun bildirimlerde bulunduktan sonra kesmiş bulunmaktadır.
Şanlıurfa'da bulunan sulama birliklerinin tarımsal sulamada kullandıkları ve 2014 yılından bu yana birikmiş olan elektrik borçlarını ödeyebilmeleri için Dicle Elektrik tarafından yüzde 60'ın üzerinde indirim uygulandı. Bu indirimden yararlanmak isteyen bazı sulama birlikleri, tarımsal desteklemelerine temlik uygulanmasını ve borçlarının buradan kesilmesini isterken, bazıları ise yapılan tüm çağrılara rağmen elektrik borçlarını ödemeye yanaşmadılar. Ramazan bayramı öncesinde şirketimiz, borçların ödenebilmesi için söz konusu bu sulama birliklerine bir kaç kez daha süre tanıdı, ancak iyi niyetle yapılan indirim ve tanınan sürelere rağmen bir türlü beklenen borç ödemesi gerçekleşmedi.
Dicle Elektrik olarak, artık başka çare kalmadığı için 2014'ten bu yana birikmiş yüklü miktarda elektrik borcu bulunan ve bu borcu ödememekte ısrar eden sulama birliklerinin elektriğini, mevzuata uygun bildirimlerde bulunduktan sonra kesmiş bulunuyoruz. Borcunu ödeyen veya borcuna karşılık destekleme priminden temlik veren müşterilerimize düzenli elektrik enerjisi verilmektedir.
Dicle Elektrik, dağıtım bölgesinde kullanılan elektriği bedelini peşin olarak satın almakta ve müşterilerine dağıtmaktadır. Enerji tedariki ve arzının sürekliliği için, müşterilerinin de kullandıkları enerjinin bedelini zamanında ödemeleri gerekmektedir. Türkiye'nin başka bir yerinde uygulanmayan ciddi oranlardaki indirimlere rağmen bazı müşterilerimizin, kullandıkları elektriğin bedelini yıllardır ödememeleri, ne yazık ki diğer müşterilerimizin de kaliteli ve kesintisiz elektrik almasının önünde ciddi bir engel teşkil etmektedir.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Tuna'dan Suriyelilere çağrı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com