Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa'da Elektrik kesintilerine devam

Urfa'da Elektrik kesintilerine devam

TEİAŞ'in sattığı elektrikin kısması nedeniyle Dicle EDAŞ, Cumartesi gününden başlayarak Şanlıurfa dahil 6 ilde zorunlu elektrik kesintisi başlatacağını açıkladı.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2013 Cuma 13:03
Urfa'da Elektrik kesintilerine devam

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi’nin (TEİAŞ), doğalgazda yaşanan kriz yüzünden sattığı elektriği kısması üzerine Dicle EDAŞ, Cumartesi gününden başlayarak 6 ilde zorunlu elektrik kesintisi başlatacak.

Elektrik üretiminde önemli bir yer tutan doğalgazın temininde yaşanan sıkıntı, ülke genelinde olduğu gibi Güneydoğu illerini de olumsuz yönde etkileyecek. TEİAŞ, yaşanan kriz üzerine özelleştirme sonrasında Güneydoğu’daki 6 ile elektrik sağlayan Dicle EDAŞ’a sattığı elektriği önemli oranda kısma kararı aldı.

Enerji krizi ile birlikte TEİAŞ,  Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye verdiği elektriği yüzde 20 oranında azaltacağını bildirdi. Yaşanan bu olağanüstü durum üzerine Dicle EDAŞ yöneticileri, acilen bir araya geldi. Düzenlenen toplantıda yapılan planlamaya göre, TEİAŞ’ın verdiği elektriği kısmasına paralel olarak kesintiler Cumartesi günü başlayacak. Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta hayata geçirilecek zorunlu elektrik kesintisi, kırsal kesim ağırlıklı ve dönüşümlü olarak uygulanacak. Kesinti, ihtiyaç halinde il merkezlerinde de yapılabilecek.

Türkiye’de üretilen elektrik enerjisinin yaklaşık yüzde 60’ı doğal gazdan elde ediliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com