Advert
Advert
Advert

Urfa'da Ekonomi ve Turizm Dibe Vurdu

Yaz uygulaması kapsamında Ankara-Şanlıurfa uçak seferlerini tek sefere indiren Türk Hava Yolları Şanlıurfa ticaretini ve turizmini olumsuz etkiliyor.

Urfa'da Ekonomi ve Turizm Dibe Vurdu
Urfa'da Ekonomi ve Turizm Dibe Vurdu admin

Türk Hava yollarının aldığı kararın kent ekonomisini doğrudan etkilediğini belirten vatandaşlar Bakan Faruk Çelik ve siyasilerin Türk Hava Yollarının ve özel uçak şirketleri ile temasa geçerek Ankara-Şanlıurfa seferlerinin yeniden artırılması çağrısında bulundular.

Geçtiğimiz ay Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Türk Hava Yollarının olası bir sefer kısıtlamasına gitmesi halinde kentin gerek turizm gerekse ekonomik açıdan olumsuz etkileneceğini söylemşti.Başkan Çiftçi,Şanlıurfa milletvekilleri ve Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’e konuyu iletmiş ve Bakan Faruk Çelik’in konuyu takip ettiğini söylemişti.

EKONOMİ VE TURİZME DARBE VURULDU

Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik başta olmak üzere tüm milletvekilleri ile bu konuda yapılan görüşmelere rağmen hala olumlu bir adımın atılmamasına Urfalılar tepki gösterdi.Türk Hava Yollarının Ankara-Şanlıurfa sefer sayısını bire düşürmesinin ardından vatandaşlardan Mehmet Uğur:”Şanlıurfa hergün büyüyen bir şehir. Tarihi ve kültürel bakımından dünyanın en eski şehri. Göbeklitepe’si ile önemli bir iliz.Başta Türk Hava Yolları ve Özel havacılık işetmesini sağlayan firmalardan Ankara-Şanlıurfa,Şanlıurfa-İstanbul seferlerinin artırılmasını istiyoruz. Yine yaz uygulamasından dolayı Türk Hava Yollarının sefer kısıtlamasına gitmesini Şanlıurfa ekonomisine ve turizmine vurulmuş bir darbe olarak bulunuyoruz.”dedi.

Selahattin Yanmaz ise:” Şanlıurfa halkı sefer sayılarının artırılmasını istiyor. Şanlıurfa bir huzur kenti, turizm şehri ve biz turizm potansiyelinin kaybedilmesini istemiyoruz. Günübirlik Ankara’ya gelip giden İşadamlarımız var, Türk Hava Yolları ve yine gerekse özel firmaların da seferlerini arttırmalarını istiyoruz.Kimse yolcu yok bahanesinin arkasına sığınmasın.Kışıın bile uçakların doluluk oranı yüzde yüze yakındı.” dedi.
(Ruhaajans)

Şanlıurfalılar tepkili Şanlıurfalılar haberi Şanlıurfalılar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Angutbey     2017-06-07 Tek bile fazla
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak