Advert
Advert
Advert

Urfa'da Doktoru Darp Edenlere Dava Açıldı

Harran Devlet Hastanesi Acil Servisinde görevli Doktor Ahmet Çakmak'ın 9 Haziran Pazar günü bir hasta yakıları tarafından darp edilmesine kamu hastaneler birliğinden tepki geldi.

Urfa'da Doktoru Darp Edenlere Dava Açıldı
Urfa'da Doktoru Darp Edenlere Dava Açıldı


Darp sonrası Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen doktorun tedavi edildiğini açıklayan Şanlıurfa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreter Vekili Uzm. Dr. Cihan EKMEN yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi: “ Şanlıurfa Harran Devlet Hastanesi Acil servisinde görevli Doktor Ahmet ÇAKMAK Acil servise yüksekten düşme-kafa travmasıyla gelen bir hastaya müdahale etmiş, tetkiklerini yaptırıp kafa grafisi çekilmesi için bilgi işlem kaydı yapılması istenmiştir, daha sonra kayıt yaptırmak istemeyen hasta yakınları tarafından görevli doktor darp edilmiştir. Hasta yakınları tehditler savurarak polis yardımıyla uzaklaştırılmıştır. Hastanın acil tedavisi yapıldıktan sonra ileri tetkik ve tedavi için Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiştir.
Sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddete karşıyız ve hiç bir şekilde kabul etmiyoruz. Gece gündüz demeden 24 saat halkımıza hizmet vermeye gayret eden tüm sağlık çalışanlarımıza uygulanan her türlü şiddet, tehdit, hakaret gibi fiiller asla bir hak arama aracı olmayacağı gibi, haklı bir tarafıda bulunmamaktadır.
Ülkemiz bir hukuk devleti olup vatandaşımızın her türlü şikâyetleri için tüm yolları açıkken hastanelerimizde ‘‘Hasta Hakları Birimleri’ ’varken, haklarını şiddet ve öfke patlamalarıyla aramaya çalıştığını düşünenler çok iyi bilmelidir ki; Sağlık çalışanlarına uygulamaya çalıştıkları her türlü olumsuz davranış ve fiili şiddet, sağlık çalışanları ailesini derinden yaralamakta ve hizmetlerine olumsuz yansımaktadır.    
Daha iyi sağlık hizmeti için önce sağlık çalışanlarımıza sahip çıkalım ve saygı duyalım.
Değerli halkımızdan, bir kültür beşiği ve medeniyet şehri olan Şanlıurfa ilimize yakışır, saygıyı tüm sağlık çalışanları adına bekliyoruz.
Konu ile ilgili olarak yasal süreçler başlatılmış olup konunun takipçisi olacağımızı,
Kamuoyuna duyururuz”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!