Advert
Advert
Advert

Urfa'da davul zurnayla kutladılar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi Şanlıurfa’da büyük sevinçle karşılandı. AK Parti İl Başkanlığı önüne giden yüzlerce kişi, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasını kutladı.

Urfa'da davul zurnayla kutladılar
Urfa'da davul zurnayla kutladılar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi Şanlıurfa’da büyük sevinçle karşılandı. AK Parti İl Başkanlığı önüne giden yüzlerce kişi, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasını kutluyor. Davul zurna eşliğinde devam eden kutlamalarda Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, kalabalığa hitaben bir konuşma yaptı.

AK Parti Yusuf Eğilmez’in konuşmasının ardından söz hakkı alan Başkan Güvenç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunun açık olması dileğinde bulundu. “Filistin’de anne karnında katledilen bebeğe, Musul’da, Erbil’de, Şam’da, Bağdat’ta ezilen tüm Müslümanlara kutlu olsun, selam olsun” diyen Güvenç, konuşmasında şunları kaydetti;

“Bu zafer bir medeniyetin zaferidir, bu zafer inancımızın zaferidir, bu zafer İslam coğrafyasında inanışın, dirilişin zaferidir, hayırlı olsun. Bu zafer barış isteyenlere, bu zafer kardeşlik isteyenler, bu zafer özgürlük isteyenlere, bu zafer inancını rahatça yaşamak isteyenlere, bu zafer kültürünü rahat yaşamak isteyenlere, bu zafer kısaca bu coğrafyada yüzyıldır bugünü bekleyen herkese kutlu olsun, mutlu olsun. Gün Allah’a hamd etme günüdür, gün şükür günüdür. Bu zafer sandığa giden herkese mübarek olsun.”

AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Seydi Eyyüpoğlu, Abdulkerim Gök,i Mehmet Akyürek, Halil Özcan, Mahmut Kaçar, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ve Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’ın da katıldığı kutlamalar, havai fişek gösterisi ile sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu