Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Röportaj Urfa'da bu yıl 500 bin fidan dikilecek

Urfa'da bu yıl 500 bin fidan dikilecek

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali CEVHERİ’nin Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın 2016 yılı bütçesi görüşülürken, geneli üzerinde söz alarak; Şanlıurfa’nın ağaç noktasında önemli oranda yoksun olduğunu, şehir ormanının bulunmadığını belirterek ağaçlandırma noktasında 2016 yılı programında Şanlıurfa’ya öncelik verilmesi noktasında destek istedi.

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2016 Cumartesi 11:16
Urfa'da bu yıl 500 bin fidan dikilecek
Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın 2016 yılı bütçesi görüşülürken, geneli üzerinde söz alan Cevheri ;
Şanlıurfa’nın, Orman ve Su İşleri Bakanlığının faaliyet alanında bulunan 2 önemli sorununu dile getirerek  Sayın Bakan Prof. Dr. Veysel EROĞLU’dan destek istedi

Şanlıurfa’nın ağaç noktasında önemli oranda yoksun olduğunu, şehir ormanının bulunmadığını belirterek ağaçlandırma noktasında 2016 yılı programında Şanlıurfa’ya öncelik verilmesi noktasında destek istedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel EROĞLU ise gerekli arazinin bulunması halinde Şanlıurfa’ya 2016 yılında 500.000 adet fidan dikileceği hususunda destek ve söz verdi.

Diğer önemli husus ise GAP’ın merkezinde bulunan Şanlıurfa’nın sulanabilir arazilerinin ancak şuana kadar %25’inin sulanabildiğini geri kalan %75’inin ulamayı beklediğini, kırsal ilçelerde çiftçilerin kendi imkanlarıyla kazdıkları kuyularda sulama yaptıkları, bununda çok ciddi bir sorun oluşturduğunu,  sulama projelerinin bir an önce başlatılması gerektiğini belirterek  Bakan Eroğlu’dan söz ve destek aldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com