Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Urfa'da bir ilk! Yara İzi Bırakmayan Ameliyat Yapıldı

Urfa'da bir ilk! Yara İzi Bırakmayan Ameliyat Yapıldı

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Mehmet Ali GÖK tarafından Şanlıurfa’da ilk defa SILS (Tek Delikten Laparaskopik Cerrahi Yöntemi) ile Apendektomi (Kapalı Apandisit Ameliyatı) gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2016 Çarşamba 11:15
Urfa'da bir ilk! Yara İzi Bırakmayan Ameliyat Yapıldı

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Mehmet Ali GÖK;

Kapalı apandisit ameliyatları genelde göbek ve çevresinden açılan 3 delikle gerçekleştirilir.Biz SILS (Tek Delikten Laparaskopik Cerrahi Yöntemi) denen bu yöntemle göbekten açılan tek bir delikle bu ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirdik.
Günümüz cerrahları artık vücuda en az hasar veren ve en az iz birakan ameliyat tekniklerini tercih ettiklerine dikkat çeken Op. Dr. Mehmet Ali GÖK; bu tür ameliyatların vücutta az hasar bıraktığını belirterek, buna bağlı olarak ameliyat sonrası ağrının çok daha az olduğunu ve ameliyat izinin göbek içinde saklanması nedeniyle ameliyat izinin görülmediğini, bunun da estetik açıdan büyük bir avantaj olduğunu ifade etti. Ayrıca bu tür ameliyatlarda yara yerinin daha sonraları fitık olma riskinin daha düşük olması tercih edilme nedenlerinden bir tanesi olduğunu vurguladı.
Minimal invaziv olarak uygulanan ve neştersiz ameliyat konforu yaşatan bu ameliyat yöntemi, diğer cerrahi operasyonlara göre daha az ağrı ve hastanede daha kısa süre kalma imkânı sağlıyor. Son zamanlarda kapalı cerrahinin giderek yaygınlaştığını vurgulayan Op. Dr. Mehmet Ali GÖK; SILS (Tek Delikten Laparaskopik Cerrahi) yönteminin ülkemizde bir kaç merkezde gerçekleştirildiğini artık Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde de başarıyla gerçekleştirildiğini belirtti.
Uzman hekimlerimiz tarafından ameliyat kararı alındıktan sonra hastanın genel durumu bir bütün olarak değerlendirip en uygun ve en guvenli ameliyat tekniğine karar verilip ameliyat edilir.
SILS (Tek Delikten Laparaskopik Cerrahi) yönteminin her apandisit hastasına uygulanmaması gerektiğini de ifade eden Op. Dr. Mehmet Ali GÖK, patlamış apandisitlerde bu yöntemi denemenin riskli olabilecegini ancak tecrübeli kişilerin bu yöntemi başarıyla uygulayabileceklerini söyledi.
Klasik açık ameliyatlar başta olmak üzere Klasik Laparoskopik (üç delikli) veya SILS (Tek Delikten Laparaskopik Cerrahi) yöntemi hastanemizde alanında uzman hekimler tarafından hemen her türlü hastalığın cerrahi tedavisinde güvenle uygulanabilmektedir dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com