Advert
Advert
Advert

Urfa'da Belediyenin anons hoparlörüne silahlı saldırı

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde belediyeye ait anons hoparlör sistemi, kimliği belirsiz kişiler tarafından pompalı tüfekle vuruldu.

Urfa'da Belediyenin anons hoparlörüne silahlı saldırı
Urfa'da Belediyenin anons hoparlörüne silahlı saldırıCeylanpınar’ın çeşitli mahallelerinde kurulu ve halkın acil durumları için önemli duyuru sistemi olan anons hoparlörleri, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce pompalı tüfekle vurularak etkisiz bırakılmak istendi.

Ceylanpınar Belediyesine ait anons hoparlör sistemine, bir yılı aşkın süre içerisinde yaklaşık 15 defa silahlı saldırı yapıldığı belirtildi.

Ceylanpınar Belediyesi anons sistemlerine yapılan saldırıların belediyeye 15 bin TL değerinde maddi zararının olduğu bildirildi.

Önemli duyuru sistemi olan anons hoparlörlerine yapılan saldırıyı kınayan Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, “Vatandaşlarımızın yapılan anonslardan haberdar olmasının sağlanabilmesi için teknik ekiplerimiz tarafından ilçemiz anons sistemi ağı ile donatıldı. Ancak önemli duyuru sistemi olan anons hoparlörleri kimliği belirsiz kişilerce verilen zararların yanı sıra, etkisiz bırakılmak isteniyor. Vatandaşlarımızın bu hakkını elinden almaya çalışan bu zihniyetleri kınıyorum’’ dedi.

Belediye yetkilileri, halkın bu konuda daha duyarlı olmalarını istedi.   (Mustafa Kaynak – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle