Advert
Advert
Advert

Urfa'da Bediüzzaman Mevlidi yoğun ilgi gördü

Şanlıurfa Dergah Camii'nde yatsı namazının ardından başlayan mevlide yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Çevre il ve ilçelerden de gelen vatandaşlar, Said Nursi'nin ilk gömüldüğü mezar başında dua etti.

Urfa'da Bediüzzaman Mevlidi yoğun ilgi gördü
Urfa'da Bediüzzaman Mevlidi yoğun ilgi gördü admin

Şanlıurfa'da Bediüzzaman Mevlidi

Şanlıurfa'da 57 yıldır Bediüzzaman Said Nursi ve şehitler anısına yapılan Mevlide vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kentin simgesi Balıklıgöl'de bulunan Dergah Camii'nde yatsı namazının ardından başlayan mevlide yaklaşık 10 bin kişi katıldı.  Çevre il ve ilçelerden de gelen vatandaşlar, Said Nursi'nin ilk gömüldüğü mezar başında dua etti.  Şehir dışından gelen misafirleri ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Bu gün Kadir gecesinin arifesindeyiz. Çok önemli bir şahsiyet için mevlidi şerif okunuyor. Bilim, ilim ve irfanıyla yol gösterici, Risale-i Nur ile bir nevi dünyaya islamiyeti, Müslümanlara ışık tutmuş olan ve hayatı boyunca mücadele ile sırf hakkı icra etmenin yolunda hareket eden bir zatın mevlidine Türkiye’nin dört bir yanında akın akın gelen insanlar var. Bu kutsal belde Peygamberler şehri Şanlıurfa’da misafirleri ağırlamanın huzurunu yaşıyoruz” dedi.

Mevlidin 57 yıldır yapıldığını ifade eden Bediüzzaman Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı üyesi Nihat Çiçek, "Şanlıurfa'ya gelen misafirlerimizi vatandaşlarımız evlerinde konuk ediyor. Binlerce nur talebesi Şanlıurfa'da bir araya gelerek Bediüzzaman'ı andılar. Nursi çağımızın yetiştirdiği ender alimlerden biridir ve bu nedenle her yıl mevlit düzenliyoruz."

(urfanatik)

Şanlıurfa'da Bediüzzaman Mevlidi urfa'da Bediüzzaman Mevlidi Bediüzzaman Mevlidi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle